Guľov tím vyučoval v Prahe, prvý triumf pre Ostravu

Futbalisti Viktorie Plzeň zvíťazili v sobotnom stretnutí 4. kola najvyššej českej súťaže v Prahe nad Bohemiansom 1905 4:1.

19.09.2020 23:31 , aktualizované: 20.09.2020 20:18
Adrián Guľa Foto: ,
Adrián Guľa.

Zverenci slovenského trénera Adriana Guľu rozhodli už v prvom polčase, keď sa v rozmedzí 30. a 33. minúty presadili Zdeněk Ondrášek a Adriel Ba Loua. Na úvodný zásah prihral slovenský stredopoliar Miroslav Káčer.

Po zmene strán pridali poistky Jan Kopic a Jean-David Beauguel. Čestný zásah domácich dosiahol Antonín Vaníček v závere duelu.

FC Baník Ostrava vyhral nad nováčikom FK Pardubice 3:0 a zaznamenal prvý trojbodový úspech v sezóne. V druhom zápase remizovala Opava s Českými Budějovicami 0:0.

V nedeľu slovenský futbalista Lukáš Greššák prispel jedným gólom k víťazstvu Sigmy Olomouc v dueli 4. kola českej ligy na ihrisku Zbrojovky Brno 4:2. Greššák otvoril skóre v 26. minúte a odohral celý zápas.

Zverenci slovenského trénera Juraja Jarábka z Karvinej vydreli v nadstavenom čase bod v Liberci, v 91. minúte vyrovnal na 1:1 Brazílčan Eduardo Santos.

Na čele tabuľky je s plným počtom bodov Sparta Praha, ktorá so Zlínom prehrávala 0:1, no otočila skóre na 3:1 vo svoj prospech.

Česká liga – 4. kolo

SOBOTA

Bohemians 1905 Praha – Viktoria Plzeň 1:4 (0:2)
Góly: 86. Vaníček – 30. Ondrášek, 33. Ba Loua, 73. Kopic, 85. Beauguel
/P. Le Giang odchytal celý duel – M. Káčer

FC Baník Ostrava – FK Pardubice 3:0 (1:0)
Góly: 39. Zajíc, 61. de Azevedo, 90+1. Tijani. ČK: 81. Prosek (Par.)

SFC Opava – SK Dynamo Č. Budějovice 0:0
/za domácich Mondek hral celý zápas + ŽK, Dedič nastúpil v 64. minúte, za hostí hral celý zápas Králik a videl ŽK/

NEDELA

Zbrojovka Brno – Sigma Olomouc 2:4 (1:1)
Góly: 9. Přichystal, 51. Růsek – 26. Greššák, 61. Černín (vlastný), 68. Falta, 76. Houska
/L. Greššák za hostí celý zápas + gól/

Slovan Liberec – MFK Karviná 1:1 (0:0)
Góly: 55. Mosquera – 90.+1 Santos
/M. Koscelník celý zápas – Ch. Herc a R. Mikuš celý zápas, D. Guba od 71. min, M. Janečka od 81. min/

Sparta Praha – Fastav Zlín 3:1 (0:1)
Góly: 50. Hložek, 88. Jiráček (vlastný), 90.+3 Juliš – 19. Dramé, ČK: 49. Jawo (Zlín)