Pekarík skóroval po troch rokoch, Dudov neúspešný debut

Slovenský futbalový reprezentant Peter Pekarík skóroval v 1. kole nemeckej najvyššej súťaže.

19.09.2020 18:05 , aktualizované: 20.09.2020 23:15
Pekarik Foto:
Peter Pekarík.

Svojim druhým gólom v bundeslige a prvým od 31. marca 2017 pomohol Herthe Berlín k víťazstvu 4:1 na ihrisku Werderu Brémy.

Pravý obranca otvoril skóre duelu v 42. minúte. Neúspešnú premiéru v drese 1. FC Kolín nad Rýnom absolvoval ďalší slovenský reprezentant Ondrej Duda, jeho tím prehral doma s Hoffenheimom 2:3.

Pekarík sa presadil tesne pred koncom prvého polčasu, keď si nabehol na center Maximiliana Mittelstadta a zblízka nekompromisne zavesil. O dve minúty neskôr po faule na neho ukázal rozhodca na biely bod, ale systém VAR napokon jeho verdikt zmenil a Berlínčania mali k dispozícii len priamy kop.

Z neho nezapršalo, ale do šatní odchádzali hostia predsa za dvojgólového vedenia, pretože v druhej minúte nadstaveného času prvého polčasu zvýšil na 2:0 Dodi Lukebakio. Po zmene strán pridal tretí gól Herthy brazílsky legionár Matheus Cunha, za domácich skorigoval skóre Davie Selke, ale posledné slovo mal v 90. minúte Jhon Cordoba.

Pekarík hral do 81. minúty a potvrdil, že je v úvode novej sezóny pri chuti. Tridsaťtriročný futbalista sa medzi strelcov zapísal aj minulý piatok v zápase Nemeckého pohára na ihrisku Braunschweigu.

Duda nastúpil v základnej zostave „capkov“, ale v zápase bohatom na góly sa zo zisku bodov netešil. Hoffenheim sa dostal do vedenia už v 3. minúte, keď hrúbku domácej obrany potrestal chorvátsky vicemajster sveta Andrej Kramarič.

Domáci ešte v prvom polčase vyrovnali zásluhou hlavičky Sebastiana Anderssona, ale do šatní išli v lepšej nálade hostia, pretože Kramarič z jedenástky poslal svoj tím opäť do vedenia. Kolín vyrovnal v 86. minúte zásluhou Dominicka Drexlera, no o všetkom rozhodol hrdina zápasu Kramarič, ktorý v 92. minúte zavŕšil hetrik a spečatil triumf Hoffenheimu.

Duda hral do 88. minúty, z ihriska odišiel krátko po vyrovnávajúcom góle na 2:2. V 69. minúte dostal žltú kartu.

V ďalších dueloch prehral Stuttgart s Freiburgom 2:3 a nevyšiel mu tak návrat do najvyššej súťaže. Freiburg si vybudoval trojgólový náskok, domáci už stihli len znížiť na jednogólové manko.

Frankfurt si s Bielefeldom podelil body za remízu 1:1 a Augsburg vďaka dvom gólom v záverečnej desaťminútovke vyhral na ihrisku Union Berlín 3:1.