Ta-lien sa pozviechal z čiernej série. Pozrite si Hamšíkov gól pri debakli

Futbalisti PFC Ta-lien zvíťazili vo štvrtkovom zápase 9. kola čínskej Superligy nad Che-nanom Ťien-Jie 4:0 aj vďaka gólu slovenského stredopoliara Mareka Hamšíka.

03.09.2020 14:51

Kapitán mužstva sa presadil v 30. minúte, keď druhým presným zásahom v aktuálnej sezóne zvýšil vedenie svojho tímu na 2:0. Na ihrisku strávil 85 minút.

Zverenci Rafaela Béniteza nadviazali na minulotýždňové víťazstvo nad lídrom A-skupiny, tímom Šan-tung Lu-neng.

„Teší ma, že sme opäť vyhrali a v tabuľke sme sa prepracovali na šiestu priečku. Z našej strany to bol slušný kolektívny výkon, darilo sa nám premeniť šance. Som rad za gól, za tri body,“ povedal Hamšík na svojom oficiálnom webe.

Ta-lien po druhom víťazstve za sebou figuruje v osemčlennej tabuľke na šiestej priečke so ziskom 9 bodov.

Čínska liga sa pre pandémiu koronavírusu hrá v dvoch skupinách za zatvorenými dverami. Okrem Ta-lienu (A-skupina) sa súboje konajú aj v Su-čou.

Viac na túto tému: #Marek Hamšík #PFC Ta-lien