Sparta si zgustla na nováčikovi z Brna už v prvej polhodine, Štepanovský len znížil

Futbalisti FC Fastav Zlín prehrali v úvodnom kole nového ročníka českej ligy so Slováckom 1:2.

22.08.2020 21:54
Bořek Dočkal Foto: ,
Bořek Dočkal (vpravo) v drese Sparty na archívnej snímke.

Nováčik súťaže Zbrojovka Brno prehral so Spartou Praha 1:4. Hostia rozhodli o svojom triumfe už v úvodnej polhodine zápasu. O jediný presný zásah domácich sa postaral v 58. minúte slovenský legionár Peter Štepanovský.

Sumáre:

Zbrojovka Brno – Sparta Praha 1:4 (0:4)
Góly: 58. ŠTEPANOVSKÝ – 4. Vindheim, 11. Juliš, 30., 35. Dočkal.
P. Štepanovský hral celý zápas a strelil gól, A. Čermák (obaja Brno) hral prvý polčas – L. Štetina (Sparta) hral celý zápas a dostal ŽK

FC Fastav Zlín – 1. FC Slovácko 1:2 (0:0)
Góly: 47. Poznar – 63. Navrátil, 77. Daníček.
M. Hlinka hral do 81. min a dostal ŽK, R. Matejov hral do 66. min, M. Rakovan (všetci Zlín) bol na lavičke náhradníkov – P. Bajza (Slovácko) bol na lavičke náhradníkov

Sigma Olomouc – Slovan Liberec 1:0 (1:0)
Gól: 16. Gonzalez.
L. Greššák (Olomouc) hral celý zápas – J. Hromada hral celý zápas, M. Koscelník (obaja Liberec) hral celý zápas

FK Příbram – FK Teplice 1:3 (0:1)
Góly: 79. Rezek – 15. Nazarov, 66. Heidenreich, 73. Řezníček.