Škriniar tentoraz hral od začiatku. Troch Slovákov striedali počas zápasu

Futbalisti Interu Miláno poskočili v talianskej lige na druhú priečku. V sobotňajšom dueli 36. kola vyhrali na ihrisku FC Janov 3:0 a o bod sa dostali pred Atalantu Bergamo.

25.07.2020 21:48
Milan Škriniar Foto: ,
Milan Škriniar.

Na lídra Juventus Turín majú manko štyri body, obhajca má však zápas k dobru a v nedeľu si v prípade triumfu doma nad Sampdoriou zabezpečí dve kolá pred koncom deviaty titul v sérii.

Slovenský obranca Milan Škriniar hral za Inter do 64. minúty. Hostia mali herne i strelecky navrch a ich prvý gól dal v 34. minúte Romelu Lukaku. Belgický útočník usmernil loptu zblízka hlavou do siete po centri Cristiana Biraghiho z ľavej strany.

Domáci nedokázali ani raz prekonať brankára súpera Samira Handanoviča a v 83. minúte inkasovali druhýkrát, keď skóroval Alexis Sanchez volejom z päťky od brvna po asistencii Victora Mosesa.

Lukaku potom v nadstavení po samostatnej akcii druhým gólom v zápase upravil na 3:0. Inter bodoval naplno po predchádzajúcich dvoch remízach, FC Janov nenadviazal na dve víťazstvá a na 17. mieste stále nemá istotu záchrany.

Parma vyhrala na ihrisku Brescie 2:1. Po druhom triumfe za sebou jej v tabuľke patrí 10. priečka, Brescia už je istý zostupujúci. Víťazný gól zaznamenal v 81. minúte Dejan Kuluševski. V súboji proti sebe nastúpili dvaja slovenskí legionári – Nikolas Špalek absolvoval za Bresciu 79 minút, Juraj Kucka hral za Parmu do 57. minúty.