Rozhodnuté! Real zosadil Barcelonu z majstrovského trónu

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v 37. kole La Ligy nad Villarrealom 2:1. O oba góly domácich sa postaral Karim Benzema.

16.07.2020 22:59
Real Madrid, trofej Foto: ,
Futbalisti Realu Madrid s majstrovskou trofejou.

Pred druhou Barcelonou majú sedembodový náskok. Z trofeje pre víťaza La Ligy sa zverenci Zinedina Zidana tešia opäť po troch rokoch.

Prvý gól domácich strelil Karim Benzema po prihrávke Luku Modriča. Tomuto zásahu predchádzala hrubá chyba v rozohrávke hostí, keď Real využil rýchle prečíslenie do otvorenej obrany.

Druhému gólu predchádzal kuriózny moment. Sergia Ramosa v 77. minúte faulovala v šestnástke obrana Villarealu, stopér Realu zahral pokutový kop tak, že z bieleho bodu posunul loptu na Benzemu.

Francúzsky útočník ju napálil do siete, ale keďže vbehol do šestnástky skôr, pokutový kop sa opakoval.

Tento pokus už Benzema premenil, hoci brankár Sergio Asenjo vystihol smer lopty. Hostia potom upravili stav stretnutie po zásahu Vincenta Iborru v 83. minúte.

Majstrovská radosť. Futbalisti Realu Madrid sú... Foto: SITA/AP, Bernat Armangue
Real Madrid Majstrovská radosť. Futbalisti Realu Madrid sú španielskymi šampiónmi.

Pred posledným kolom má „biely balet“ na konte sedembodový náskok pred druhou Barcelonou.

Tá prekvapujúco zaváhala doma s Osasunou 1:2, hostia o triumfe rozhodli po zásahu Roberta Torresa v štvrtej minúte nadstaveného času.

Zápas Real Madrid – Villarreal sme sledovali naživo.

V poslednom kole Real Madrid zavíta na štadión Leganesu, Barcelona sa predstaví na ihrisku Alavesu.

Štadióny s najlepšou atmosférou (France Football) Fotogaléria - 30 fotiek Všetky fotky
30. Millerntor-Stadion - St. Pauli.

Valjentova Mallorca zostupuje

Futbalisti RCD Mallorca so slovenským obrancom Martinom Valjentom zostúpili z najvyššej španielskej súťaže La Liga. Rozhodla o tom ich štvrtková domáca prehra s Granadou 1:2.

Mallorca figuruje na 19. priečke tabuľky a jedno kolo pred koncom ligy stráca na záchranu nedostihnuteľné štyri body. Už predtým vypadol Espanyol Barcelona.

Už predtým vypadol Espanyol Barcelona. Valjent odohral za domácich celý zápas, v 61. minúte videl žltú kartu.

La Liga 37. kolo:

Real Madrid – CF Villarreal 2:1 (1:0)
Góly: 29. a 77. Benzema (druhý z 11 m) – 83. Iborra

FC Barcelona – Osasuna Pamplona 1:2 (0:1)
Góly: 62. Messi – 15. Arnaiz, 90.+4 Torres, ČK: 77. Enric (Osasuna)

Athletic Bilbao – CD Leganes 0:2 (0:0)
Góly: 79. Guerrero, 90+4. Assale, ČK: 22. Simon (Bilbao)

Betis Sevilla – Deportivo Alaves 1:2 (0:0)
Góly: 90.+3 Loren – 51. Joselu, 76. Ely, ČK: 90. Juanmi – 90.+5 Ely

Celta Vigo – UD Levante 2:3 (2:2)
Góly: 36. S. Mina, 45.+1 Aspas – 11. a 28. Bardhi, 52. Mayoral, ČK: 90.+4 Nolito – 59. Miramon

CF Getafe – Atletico Madrid 0:2 (0:0)
Góly: 55. Llorente, 81. Partey, ČK: 90.+2 Nyom (Getafe)

RCD Mallorca – CF Granada 1:2 (1:1)
Góly: 20. Cucho Hernandez – 45.+1 Diaz, 69. Fernandez, ČK: 80. Sedlar, 90.+7 Cucho (obaja Mallorca)

Real Sociedad San Sebastian – FC Sevilla 0:0

FC Valencia – Espanyol Barcelona 1:0 (1:0)
Gól: 17. Gameiro, ČK: 90. Costa (Valencia)

SD Eibar – Real Valladolid CF 3:1 (2:0)
Góly: 21. Bigas, 28. Inui, 90.+2 De Blasis – 71. Guardiola