Fotka roka? Bale si tentoraz krátil čas imaginárnym ďalekohľadom

Deviata výhra za sebou a stopercentná bilancia po reštarte. Futbalistov Realu Madrid delí od zisku majstrovského titulu jediné víťazstvo alebo dve remízy.

14.07.2020 09:43 , aktualizované: 10:14
Gareth Bale Foto: ,
Gareth Bale opäť tak trochu provokoval - tentoraz imaginárnym ďalekohľadom.

V pondelok si poradili s Granadou 2:1 a spečatiť ligový triumf môžu spečatiť vo štvrtok proti Villarrealu.

„Sme o krok bližšie, ale stále sme nič nevyhrali. Nemôžeme si dovoliť nič vypustiť,“ varuje napriek mimoriadne sľubnej pozícii kapitán Realu Sergio Ramos.

„Stále potrebujeme získať nejaké body. Vyhrali sme prvý polčas, ale prehrali druhý a možno je to pre nás varovanie. Takéto chyby nemôžeme opakovať. Máme však všetko vo svojich rukách. Čaká nás teraz domáci zápas a veríme, že ho vyhráme a budeme sa môcť tešiť z titulu. Zatiaľ ho vo vrecku nemáme.“

Real získal kontrolu nad zápasom dvoma gólmi už v úvodnej štvrťhodine. Najskôr sa v 10. minúte premiérovým gólom od svojho vlaňajšieho príchodu prezentoval obranca Ferland Mendy, o chvíľu neskôr zvýšil na 2:0 Karim Benzema.

Domáci po zmene strán síce znížili zásluhou Darwina Machisa a trápili favorita až do konca, no vyrovnať nedokázali.

Najbližšie k tomu boli v závere, keď brankár Realu Thibaut Courtois ukázal svoje umenie po strele Antonia Puertasa v 84. minúte a o dve minúty neskôr Ramos zachránil svoj tím na bránkovej čiare po pokuse Ramona Azeeza.

„Biely balet“ je blízko k vybojovaniu prvej majstrovskej trofeje od roku 2017 a celkovo rekordného 34. titulu v histórii. Ak by sa to nepodarilo už proti Villarrealu, v poslednom kole v nedeľu by prišla ďalšia príležitosť na ihrisku Leganésu.

„V každej sezóne máme cieľ vyhrať ligu. Teraz sme už naozaj blízko, no nesmieme stratiť koncentráciu. Sezóna sa ešte neskončila,“ vyhlásil kouč Realu Zinedine Zidane.

„Granada nás dnes prinútila v druhom polčase dosť brániť a záverečné minúty naozaj neboli ľahké. Našťastie sme to zvládli a už sa sústredíme na štvrtok.“

Bale opäť provokoval

Nielen suverénna cesta za trofejou, ale aj hviezdny Gareth Bale sa po minulom týždni opäť dostal do centra záujmu médií.

Podobne ako v piatok proti Alavésu, ani včera ho tréner Zinedine Zidane nepostavil do zápasu.

Walesan si opäť krátil čas po svojom. Vsuvku s natiahnutím rúška na oči a naznačením zdriemnutia tentoraz nahradila ďalšia.

Bale sledoval dianie na trávniku imaginárnym ďalekohľadom. Pohotoví fotoreportéri neváhali a moment zvečnili.

Tridsaťročný hráč, bojujúci so zraneniami, si niekoľkokrát pohneval fanúšikov. Tí ho obvinili z nedostatočného nasadenia, vyčítali mu aj to, že väčšou prioritou je preňho reprezentácia a hranie golfu.

Aj v poslednom prípade niektorí na sociálnych sieťach glosovali, že hľadal najbližšie golfové ihrisko. Alebo futbalista s platom 400-tisíc eur týždenne provokoval Zidana? Hovorí sa, že vzťah dvojice je už dlhšie na bode mrazu