Rusnák to v Disney Worlde odpálil vo veľkom štýle. Prišiel, videl a dal gól

Slovenský futbalový reprezentant Albert Rusnák sa gólovo presadil hneď v jeho úvodnom zápase zámorskej MLS po reštarte po koronapauze. Dvadsaťšesťročný stredopoliar otvoril v 28. minúte skóre duelu Realu Salt Lake s Coloradom Rapids, Real napokon zvíťazil 2:0.

13.07.2020 07:46
Albert Rusnák Foto: ,
Albert Rusnák (vpravo) v drese Realu Salt Lake.

Rusnák mohol v súboji D-skupiny dať aj druhý gól, ale v 71. minúte nepremenil pokutový kop. Na ihrisku bol až do 78. minúty. Darilo sa aj ďalšiemu Slovákovi Jánovi Gregušovi, jeho Minnesota United v tej istej skupine zvíťazila nad Sportingom Kansas City 2:1. Dvadsaťdeväťročný slovenský stredopoliar odohral celý zápas dostal žltú kartu.

Ligová sezóna sa hrá skupinovým spôsobom na turnaji s názvom „MLS je späť“. Turnaj sa hrá v Disney Worlde v Orlande bez prítomnosti divákov, finále je na programe 11. augusta. Víťaz získa miestenku do Ligy majstrov CONCACAF. Vedenie MLS umožnilo hráčom odmietnuť štart na turnaji zo zdravotných alebo rodinných dôvodov.