Real Madrid už jednou rukou drží titul. Barcelona môže len snívať

Futbalisti Valencie zakopli v boji o účasť v budúcej edícii európskych klubových súťaží. V nedeľňajšom dueli 36. kola španielskej ligy prehrali na ihrisku o záchranu bojujúceho Leganesu 0:1 a klesli na 9. priečku tabuľky.

11.07.2020 21:52 , aktualizované: 14.07.2020 00:02
Gerard Piqué, Sergio Busquets Foto: ,
Gerard Piqué a Sergio Busquets za Barcelony počas zápasu s Valladolidom.

Leganes má pred dvoma záverečnými kolami ešte šancu na záchranu, momentálne mu patrí 18. pozícia o tri body za Alavesom, ktorý má pondelňajší zápas k dobru.

O triumfe domácich rozhodol Ruben Perez gólom z penalty v 18. minúte, rovnakú možnosť nevyužil na druhej strane po hodine hry Daniel Parejo. To už hrali domáci bez vylúčeného Jonathana Silvu, ale aj v oslabení víťazstvo ubránili.

Eibar získal dôležité body v boji o zotrvanie v La Lige, keď vyhral na ihrisku už zostupujúceho Espanyolu Barcelona 2:0. O oba góly hostí sa postaral stredopoliar Exposito už v prvom polčase.

Prvý dal v 25. minúte z pokutového kopu, o jedenásť minút neskôr ďalšiu penaltu nepremenil, no z dorážky zvýšil na 2:0. Eibar potrestal dve ruky domácich vo vlastnej šestnástke a v tabuľke mu patrí 15. priečka. Espanyol je posledný.

Bilbao v boji o účasť v európskych súťažiach bodovalo naplno na pôde Levante 2:0. Dvoma gólmi sa pod to podpísal Raul Garcia. Hostia vyhrali po dvoch predchádzajúcich prehrách a sú priebežne na siedmej pozícii.

Barcelona stráca bod, Real má však výhodu

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v sobotu na ihrisku Valladolidu 1:0.

Rozhodujúci gól strelil už v 15. minúte tvrdou krížnou strelou Arturo Vidal, ktorému šikovne priťukol loptu pomedzi dvoch obrancov Lionel Messi.

V ďalšom priebehu si oba tímy vypracovali ešte niekoľko šancí, ale gól už nepadol. Pre Barcelonu to bola tretia výhra v sérii, Valladolid prehral druhýkrát po sebe a priebežne figuruje na 14. mieste.

V tabuľke tretie Atlético Madrid zdolalo Betis Sevilla 1:0, hoci od 57. minúty hralo bez vylúčeného obrancu Maria Hermosa.

Napriek tomu zaznamenal jediný gól duelu striedajúci Diego Costa v 74. minúte. Atléticu v prvom polčase po konzultácii s videorozhodcom neuznali dva presné zásahy.

Hráči Osasuny zvíťazili na domácom štadióne nad Celtou Vigo 2:1. Hostia sa dostali do vedenia v 10. minúte zásluhou Santiaga Minu, o necelú štvrťhodinu odpovedal Enric Gallego a triumf zariadil v nadstavenom čase hlavou José Arnaiz.

Osasuna figuruje v priebežnej tabuľke na 11. mieste, Celta je šestnásta.

V pondelkovej dohrávke vyhral Real Madrid v Granade 2:1 a jeho náskok na čele vzrástol na štyri body. Do konca ligy zostávajú už iba dve kolá – hrá sa o šesť bodov. Realu stačí vyhrať jeden zápas.