Lobotku vystriedali a Neapol inkasoval. V šlágri sa body delili

Futbalisti SSC Neapol remizovali v nedeľnom domácom stretnutí 32. kola najvyššej talianskej súťaže s AC Miláno 2:2. V tabuľke sa udržali na šiestej pozícii o dva body práve pred svojím súperom. Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka hral za domácich do 65. minúty.

11.07.2020 21:10 , aktualizované: 13.07.2020 23:56
Zlatan Ibrahimovič Foto: ,
Hviezda milánskeho AC Zlatan Ibrahimovič počas zápasu v Neapole.

Tabuľkoví susedia sa stretli po dvoch predchádzajúcich víťazstvách. Do vedenia sa dostali hostia zásluhou Thea Hernandeza, Neapolčania otočili vývoj na svoju stranu gólmi Giovanniho De Lorenza a Driesa Mertensa.

Konečnú podobu výsledku dal hosťujúci Franck Kessie, ktorý v 73. minúte premenil jedenástku.

Milánčania vybojovali remízu, aj keď v závere dohrávali bez vylúčeného Alexisa Saelemaekersa, striedajúci hráč videl v krátkom slede dve žlté karty za fauly.

Bod vďaka gólom v nadstavení

Parmy odvrátila piatu prehru za sebou dvoma gólmi v nadstavenom čase. Na svojom štadióne remizovali s Bolognou 2:2 a v tabuľke im patrí 12. priečka.

Slovenský reprezentant Juraj Kucka odišiel z ihriska v 59. minúte za nepriaznivého stavu 0:2.

Bologna dala oba góly už v úvode zápasu. V 3. minúte sa presadil hlavou po rohovom kope Danilo a po štvrťhodine hry zvýšil náskok hostí Roberto Soriano strelou spoza šestnástky k pravej žrdi.

V nadstavenom čase aspoň bod pre domácich zachránili presnými zásahmi Jasmin Kurtič v 93. a Roberto Inglese v 95. minúte.

Parma pred zápasom oznámila, že kompletný káder i všetci členovia realizačného tímu už mali negatívne testy na koronavírus. V sobotu hlásila jedného nakazeného zamestnanca.

FC Janov vyhral prvýkrát od reštartu Serie A, keď doma zdolal Spal 2:0. Získal tak dôležité body v boji o záchranu v najvyššej súťaži.

Janov prerušil sériu piatich zápasov bez výhry, o čo sa gólmi postarali Goran Pandev a Lasse Schöne. Iago Falque navyše v prvom polčase za stavu 1:0 nepremenil penaltu.

Janov sa dostal priebežne mimo zostupovú zónu na 17. priečku o bod pred Lecce. Spal je posledný s mizivou šancou na záchranu.

Juventus zvýšil náskok

Futbalisti Juventusu Turín zvýšili svoj náskok na čele tabuľky na osem bodov. V sobotu doma remizovali s Atalantou Bergamo 2:2 a prerušili deväťzápasovú víťaznú sériu svojho súpera v Serie A.

Juventus získal k dobru ďalší bod na svojho prenasledovateľa Lazio Rím, ktorý podľahol doma Sassuolu 1:2.

Atalanta stratila v Turíne vôbec prvé body po reštarte súťaže, hoci siahala na víťazstvo. Domácich od prehry zachránili dva premenené pokutové kopy Cristiana Ronaldo po rukách súpera v šestnástke, druhým stanovil konečné skóre v 90. minúte.

Atalanta mala v úvode prevahu, ktorú korunoval gólom v 16. minúte Duvan Zapata. Juventus vyrovnal po prestávke v 55. minúte, keď po ruke Martena de Roona v šestnástke premenil penaltu Cristiano Ronaldo.

Hosťom vrátil náskok v 81. minúte prudkou strelou k ľavej žrdi Ukrajinec Ruslan Malinovskij, no Ronaldo v závere opäť z bieleho bodu po hre rukou striedajúceho Luisa Muriela zariadil remízu 2:2.

Atalanta je v tabuľke tretia, o bod za Laziom a o dva pred Interom Miláno, ktoré má zápas k dobru.

Cristiano Ronaldo oba góly Juventusu z bieleho... Foto: SITA/AP, Fabio Ferrari
Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo oba góly Juventusu z bieleho bodu.

Lazio opäť zakoplo

Futbalisti Lazia Rím zakopli na domácom štadióne, so Sassuolom prehrali 1:2. Je tu už ich tretia prehra v sérii.

Hostia mali počas celého stretnutia viac z hry aj šancí. Loptu dostali do siete už v 9. minúte, no gól neplatil pre ofsajd. Skóre tak otvorili v 33. Luis Alberto, keď jeho tečovaná strela z vnútra šestnástky zapadla za chrbát brankára.

V 52. minúte sa dostalo Sassuolo do brejku, ktorý premenil na vyrovnávajúci gól Giacomo Raspadori. Štvrtý triumf hostí v sérii zariadil v nadstavenom čase hlavou Francesco Caputo.

Pod výhru sa podpísal aj slovenský reprezentant Lukáš Haraslín, ktorý vybehol na ihrisko v 68. minúte. V domácom drese nastúpil v 83. minúte jeho krajan Denis Vavro.

Hráči piateho AS Rím zvíťazili na pôde predposlednej Brescie 3:0 a ukončili trojzápasovú sériu prehier. O góly sa v druhom polčase postarali Federico Fazio, Nikola Kalinič a Nicolo Zaniolo. V základnej zostave domácich nastúpil Nikolas Špalek, ktorý hral do 78. minúty.

Škriniar iba striedal

Futbalisti Interu Miláno poskočili na druhé miesto najvyššej talianskej súťaže. FC Turín zdolali 3:1. Slovenský reprezentačný stopér Milan Škriniar nastúpil za domácich v 76. minúte.

Do vedenia sa síce dostali hostia gólom Andreu Belottiho v 17. minúte, ale Milánčania rozhodli o svojom víťazstve po zmene strán. Postupne sa presadili Ashley Young, Diego Godin a Lautaro Martinez. Škriniar prišiel na ihrisko už za priaznivého stavu, keď vystriedal Godina.

Inter zabodoval naplno po dvoch zápasoch, na konte má rovnaký počet 68 bodov ako Lazio, Atalanta nazbierala o bod menej. FC Turín je na šestnástej priečke.

Cagliari Calcio – US Lecce 0:0

ACF Fiorentina – Hellas Verona 1:1 (0:1)
Góly: 90.+6 Cutrone – 18. Faraoni

Parma Calcio – FC Bologna 2:2 (0:2)
Góly: 90.+3 Kurtič, 90.+5 Inglese – 3. Danilo, 16. Soriano
J. Kucka za domácich do 59. min

Udinese Calcio – Sampdoria Janov 1:3 (1:1)
Góly: 39. Lasagna – 45.+1 Quagliarella, 84. Bonazzoli, 90.+3 Gabbiadini

SSC Neapol – AC Miláno 2:2 (1:1)
Góly: 34. Di Lorenzo, 60. Mertens – 20. Hernandez, 73. Kessie (z 11 m). ČK: 87. Saelemaekers (Miláno) po 2. ŽK