Arsenal v derby neudržal vedenie a padol. Leicester zažil hororový 2. polčas

Futbalisti Tottenhamu Hotspur vyhrali v severolondýnskom derby 35. kola anglickej ligy nad Arsenalom 2:1. V tabuľke sa dostali na ôsme miesto o dva body pred svojho nedeľňajšieho súpera.

11.07.2020 15:51 , aktualizované: 13.07.2020 23:09
Tottenham, Arsenal Foto: ,
Momentka zo zápasu Tottenham - Arsenal.

Alexandre Lacazette poslal po štvrťhodine hry Arsenal do vedenia výstavnou delovkou spoza šestnástky, už o necelé tri minúty neskôr však veľkú chybu obrany hostí využil na vyrovnávajúci zásah Son Heung-min.

O triumfe Tottenhamu rozhodol v 81. minúte hlavou po rohovom kope Toby Alderweireld.

Leicester City prišiel o prvopolčasové vedenie a na štadióne Bournemouthu podľahol 1:4.

Wolverhampton zdolal Everton 3:0 a v tabuľke mu patrí šiesta pozícia, zaručujúca účasť v skupinovej fáze Európskej ligy.

„Wolves“ zabrali naplno po dvoch predchádzajúcich prehrách, keď sa strelecky presadili Raul Jimenez z penalty v nadstavení prvého polčasu, Leander Dendoncker hneď po zmene strán a skóre spečatil Diogo Jota v 74. minúte. Everton je bez víťazstva tri kolá a figuruje priebežne na 11. mieste.

Dva góly si pripísal Egypťan Trezeguet, ktorý zariadil triumf Aston Villy nad Crystal Palace 2:0.

Domáci vyhrali v lige prvýkrát od januára, po desiatich dueloch bez plného bodového zisku a stále živia šancu na záchranu. Momentálne ich od nej na 18. priečke delia štyri body. Crystal Palace prehral piatykrát za sebou a je štrnásty.

Norwich sa lúči

Norwich City v kádri so slovenským reprezentantom Ondrejom Dudom je prvý tím, ktorý v sezóne 2019/20 vypadol z Premier League.

„Kanárici“ prehrali v sobotňajšom zápase 35. kola s West Hamom vysoko 0:4 a z poslednej pozície strácajú na 17. miesto nedostihnuteľných trinásť bodov.

Do konca súťaže zostávajú tri kolá. Všetky štyri góly hostí strelil anglický útočník Michail Antonio.

Hrdina zápasu sa presadil najprv v 11. minúte po rohu, v nadstavenom čase prvého polčasu pridal druhý gól hlavou po priamom kope, v 54. minúte premenil na dvakrát samostatný únik a o dvadsať minút neskôr vyšperkoval svoj výkon štvrtým zásahom zblízka po prihrávke z pravej strany pred bránku.

Duda prišiel do Norwichu v januári na hosťovanie z Herthy Berlín, v zelenožltom drese nastúpil dokopy na 12 duelov bez gólového zápisu. V sobotu sedel len na lavičke náhradníkov.

Norwich vyhral v 35 kolách len päť zápasov, šesťkrát remizoval a nazbieral 21 bodov. V uplynulých siedmich stretnutiach nezískal ani bod. Z Premier League vypadol piatykrát, predtým aj v rokoch 1995, 2005, 2014 a 2016.

V ďalšom zápase so slovenskou účasťou vyhral domáci Watford nad Newcastlom United 2:1. Oba góly „sršňov“ strelil v druhom polčase z pokutových kopov kapitán Troy Deeney.

Za hostí skóroval v 23. minúte Dwight Gayle. Slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka odchytal za Newcastle celý duel.

Liverpool prišiel prvýkrát doma o body

Už istý majster Liverpool remizoval s Burnley 1:1 a stratil prvé body na domácej pôde v sezóne 2019/20.

„The Reds“ sa dostali do vedenia v 34. minúte, keď Fabinho poslal center na pravú stranu na Andyho Robertsona, ktorý otvoril skóre presnou hlavičkou k protiľahlej žrdi. Domáci mali viac z hry aj šancí i v ďalšom priebehu zápasu, no druhý zásah nepridali.

Hosťom sa podarilo vyrovnať v 69. minúte po priamom kope z vlastnej polovice ihriska. Phil Bardsley poslal dlhý pas do šestnástky, James Tarkowski vyhral hlavičkový súboj a Jay Rodriguez rozvlnil sieť strelou k ľavej žrdi.

Domáci mohli aj prehrať, no Johann Gudmundsson v 87. minúte napálil len do brvna. V závere spálil tutovku Mohamed Salah, ktorý mal ďalšie dve ešte v prvom polčase.

Liverpool tak v prebiehajúcej sezóne prvýkrát stratil body na štadióne Anfield, kde doteraz vyhral všetkých 17 duelov. Zároveň si skomplikoval šance na prekonanie stobodovej hranice.

Na konte má 93 bodov a do konca sezóny odohrá ešte tri zápasy. V histórii Premier League dosiahli sto bodov len hráči Manchestru City v ročníku 2017/18.

Manchester City si zabezpečil konečnú druhú priečku v tabuľke, keď na pôde Brighton&Hove Albion triumfoval suverénne 5:0. Hetrikom sa blysol Raheem Sterling, po jednom góle pridali Gabriel Jesus a Bernardo Silva.

Chelsea prehrala na ihrisku Sheffield United 0:3 a skomplikovala si boj o miestenku v Lige majstrov. Londýnčania priebežne figurujú na treťom mieste o bod pred Leicestrom City a dva body pred Manchestrom United. Obaja ich súperi však majú zápas k dobru.

Sheffield potvrdil dobrú formu, z uplynulých štyroch zápasov tri vyhral a raz remizoval a priebežne je na šiestom mieste. V sobotu sa o jeho góly postarali dvakrát David McGoldrick, ktorý sa presadil z blízka v 18. a 77. minúte, a v 33. minúte hlavou Oliver McBurnie.

Futbalisti Manchestru United nevyužili možnosť prepracovať sa na tretie miesto najvyššej anglickej súťaže. S FC Southampton iba remizovali 2:2 a v tabuľke figurujú na piatom mieste o skóre za štvrtým Leicestrom City, tretia Chelsea získala o bod viac.

Do vedenia sa dostali hostia zásluhou Stuarta Armstronga, ale hráči United veľmi rýchlo zvrátili vývoj na svoju stranu gólmi Marcusa Rashforda a Anthonyho Martiala.

Domáci prišli o víťazstvo v nadstavenom čase, v 97. minúte vyrovnal Michael Obafemi. Southampton zostal po remíze na dvanástej priečke o skóre za Evertonom.

Premier League – 35. kolo:

PONDELOK:

Manchester United – FC Southampton 2:2 (2:1)
Góly: 20. Rashford, 23. Martial – 12. Armstrong, 90.+7 Obafemi

NEDEĽA:

Wolverhampton Wanderers – FC Everton 3:0 (1:0)
Góly: 45.+2 Jimenez (z 11 m), 46. Dendoncker, 74. Jota

Aston Villa – Crystal Palace 2:0 (1:0) Góly: 45.+4 a 59. Trezeguet

Tottenham Hotspur – Arsenal Londýn 2:1 (1:1)
Góly: 19. Son Heung-min, 81. Alderweireld – 16. Lacazette

AFC Bournemouth – Leicester City 4:1 (0:1)
Góly: 67. a 87. Solanke, 65. Stanislas (z 11 m), 83. Evans (vlastný) – 23. Vardy. ČK: 67. Söyüncü (Leicester)