City nešetrili Dúbravku. United si zastrieľali v Birminghame

Futbalisti Tottenhamu Hotspur remizovali vo štvrtkovom zápase 34. kola anglickej Premier League na ihrisku Bournemouthu 0:0 a figurujú na deviatom mieste tabuľky.

08.07.2020 21:02 , aktualizované: 09.07.2020 23:13
Martin Dúbravka Foto: ,
Brankár Newcastlu Martin Dúbravka.

Domáci si pripísali prvý bod po piatich prehrách, no nepodarilo sa im prerušiť dlhú sériu bez výhry, ktorá sa natiahla už na deväť stretnutí.

Bournemouth dokázal v 90. minúte dostať loptu do siete, no VAR odhalil, že po nožničkách Calluma Wilsona trafila lopta ešte ruku Joshuu Kinga a tak gól neplatil.

Aj druhý duel medzi tabuľkovými susedmi Evertonom a Southamptonom sa skončil nerozhodne (1:1). Hosťujúcich „svätcov“ dostal do vedenia v 31. minúte Danny Ings, no o deľbu bodov sa postaral ešte pred prestávkou Richarlison.

Everton figuruje na 11. priečke, Southampton je o bod za ním na 12. mieste.

City rozbili Newcastle

Futbalisti Manchestru City si upevnili druhú priečku v tabuľke anglickej Premier League. V stredajšom dueli 34. kola deklasovali doma Newcastle United v bránke so slovenským reprezentantom Martinom Dúbravkom 5:0.

City viedli už po dvadsiatich minútach o dva góly, keď Dúbravku po takmer identických akciách prekonali strelami k ľavej žrdi Gabriel Jesus a Riyad Mahrez.

Po necelej hodine hry si dal vlastný gól Matt Ritchie, v 65. minúte zvýšil David Silva z priameho kopu na 4:0 a jasný triumf favorita spečatil v nadstavenom čase Raheem Sterling.

Dúbravka inkasoval päť gólov druhýkrát v sezóne, predtým sa mu to stalo 29. septembra v siedmom kole pri prehre na ihrisku Leicesteru 0:5. Newcastle klesol na 13. miesto tabuľky.

V dueli dvoch tímov bojujúcich o účasť v európskych pohárových súťažiach Sheffield United vyhral nad Wolverhamptonom Wanderers 1:0 presným zásahom Johna Egana z 94. minúty a dostal sa tesne za svojho súpera na siedme miesto tabuľky.

Burnley poskočilo na deviatu pozíciu po víťazstve na ihrisku West Hamu United 1:0.

Premier League – 34. kolo:

ŠTVRTOK:

Aston Villa – Manchester United 0:3 (0:2)
Góly: 27. Fernandes (11 m), 45. Greenwood, 58. Pogba

AFC Bournemouth – Tottenham Hotspur 0:0

Everton FC – Southampton FC 1:1 (1:1)
Góly: 43. Richarlison – 31. Ings

STREDA:

Manchester City – Newcastle United 5:0 (2:0)
Góly: 10. Jesus, 21. Mahrez, 58. Ritchie (vlastný), 65. D. Silva, 90.+1 Sterling