Real nezaváhal a upevnil si vedenie. Do konca sezóny však prišiel o jednu z opôr

Futbalisti Realu Madrid zvýšili svoj náskok na čele najvyššej španielskej súťaže na štyri body. V piatkovom domácom stretnutí 35. kola zdolali Alavés 2:0 a tri zápasy pred koncom sezóny sa opäť priblížili k zisku prvého titulu od roku 2017.

07.07.2020 22:38 , aktualizované: 11.07.2020 00:04
Karim Benzema, Marco Asensio Foto: ,
Karim Benzema a Marco Asensio, strelci gólov Realu Madrid proti Alavésu.

Favorit sa dostal do vedenia už v 11. minúte, keď Karim Benzema premenil jedenástku. Poisťujúci zásah pridal krátko po zmene strán Marco Asensio.

Zverenci Zinedina Zidana vyhrali ôsmy ligový zápas za sebou, uspel vo všetkých stretnutiach La Ligy od reštartu.

V piatok sa však dozvedeli zlú správu, brazílsky obranca Marcelo im bude chýbať dlhší čas. Ako uviedla oficiálna webová stránka španielskeho klubu, zdravotné testy u 32-ročného ľavého obrancu odhalili zranenie stehenného svalu.

Bližšie informácie klub nezverejnil, bude čakať na ďalší vývoj.

Denník Marca však napísal, že Marcelo bude potrebovať na liečenie minimálne tri týždne a Realu bude chýbať vo zvyšných zápasoch tejto sezóny.

Mallorca s Valjentom získala dôležité body

Futbalisti RCD Mallorca zvíťazili vo štvrtok na vlastnom štadióne nad Levante 2:0 a získali dôležité body v boji o záchranu. Slovenský obranca Martin Valjent odohral za domácich celý duel.

Mallorca figuruje na zostupovom 18. mieste a stráca tri body na sedemnásty Alavés.

Valencia uťala negatívnu sériu

Futbalisti Valencie zvíťazili na domácom štadióne nad Valladolidom 2:1 a ukončili štvorzápasovú šnúru bez výhry.

Po polhodine išli do vedenia zásluhou Maximiliana Gomeza, no krátko po zmene strán odpovedal Victor Garcia.

V 89. minúte rozhodol o domácom triumfe Lee Kang-in. Valencia má 50 bodov a poskočila na 8. miesto, no odohrala o duel viac ako jej súperi.

Celta obrala o body Atlético

Tretie Atletico Madrid remizovalo na pôde Celty Vigo 1:1, keď na otvárací zásah hosťujúceho Alvara Moratu z 1. minúty odpovedal krátko po zmene strán Francisco Beltran. Celta nevyhrala vo štvrtom stretnutí za sebou a je priebežne pätnásta.

Barcelona sa natrápila v derby s posledným Espanyolom. Vyslobodil ju až v 56. minúte presným zásahom Luis Suárez. Katalánsky gigant je druhý, na Real, ktorý má zápas k dobru, stráca bod.