Škriniar sa vrátil, Inter však opäť zakopol s tímom zo stredu tabuľky

Futbalisti Interu Miláno remizovali vo štvrtkovom zápase 31. kola talianskej Serie A na ihrisku Verony 2:2.

07.07.2020 22:07 , aktualizované: 10.07.2020 06:23
Hellas Verona, Milan Škriniar Foto: ,
Futbalisti Hellasu Verona oslavujú gól, v pozadí Milan Škriniar z Interu.

V drese hostí odohral celý zápas slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar. Inter figuruje na 4. mieste o bod za treťou Atalantou, Verona je deviata.

Hráči Udinese zvíťazili na ihrisku posledného tímu tabuľky SPAL Ferrara 3:0. Hostia tak poskočili na 14. miesto a od pásma zostupu ich delí už osem bodov.

Juventus neudržal dvojgólový náskok

Futbalisti Juventusu Turín prehrali v Serii A prvýkrát po sérii siedmich víťazstiev. V utorok stratili dvojgólový náskok a na štadióne AC Miláno podľahli 2:4. Na čele tabuľky sú naďalej o sedem bodov, keďže Lazio Rím prehralo na pôde Lecce 1:2.

Všetkých šesť gólov na San Sire padlo až v druhom polčase. Obhajca titulu skóroval dvakrát v rýchlom slede vďaka Adrienovi Rabiotovi a Cristianovi Ronaldovi, ale v rozmedzí 62. a 67. minúty inkasoval až tri góly.

Jedenástku premenil Zlatan Ibrahimovič a po ňom sa presadili aj Franck Kessie a Rafael Leao, v závere poistil triumf domácich Ante Rebič.

Juventus nevyužil možnosť odskočiť Laziu ešte výraznejšie, Miláno sa priebežne posunulo na piatu priečku, no AS Rím a SSC Neapol zaostávajú iba o bod a majú zápas k dobru.

Premiérový gól

Slovenský futbalový reprezentant Lukáš Haraslín si otvoril strelecký účet v Serii A. Dvadsaťštyriročný krídelník pomohol gólom k víťazstvu Sassuola 2:1 na ihrisku Bologne.

Strelecky sa presadil aj jeho krajan Juraj Kucka, ktorý gólom v 9. minúte poslal Parmu do vedenia na pôde AS Rím, jeho tím však neudržal náskok a napokon prehral 1:2.

Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom vyhrali na ihrisku FC Janov 2:1. V tabuľke sa tak dostali na piatu priečku o dva body pred AC Miláno.

Neapol poslal do vedenia v nadstavenom čase prvého polčasu Dries Mertens presnou strelou z hranice šestnástky. Krátko po zmene strán vyrovnal hlavičkou po rohovom kope Edoardo Goldaniga, no o zisku troch bodov pre „Partenopei“ rozhodol v 66. minúte striedajúci Mexičan Hirving Lozano po ideálnej prihrávke do úniku od Fabiana Ruiza.

Lozano bol na ihrisku iba dve minúty. Lobotka odohral za hostí celý zápas. Janov nevyhral už päť duelov a je v pásme zostupu na 18. pozícii.

Serie A – 31. kolo

ŠTVRTOK:

Verona – Inter Miláno 2:2 (1:0)
Góly: 2. Lazovič, 86. Veloso – 49. Candreva, 55. Dimarco (vl.)
Škriniar za hostí celý zápas

SPAL – Udinese 0:3 (0:2)
Góly: 18. De Paul, 35. Okaka, 81. Lasagna

STREDA:

US Lecce – Lazio Rím 2:1 (1:1)
Góly: 30. Babacar, 47. Lucioni – 5. Caicedo, ČK: 90.+3 Patric (Lazio)
Denis Vavro (Lazio) bol medzi náhradníkmi

AC Miláno – Juventus Turín 4:2 (0:0)
Góly: 62. Ibrahimovič (z 11 m), 66. Kessie, 67. Leao, 80. Rebič – 47. Rabiot, 53. Ronaldo

FC Janov – SSC Neapol 1:2 (0:1)
Góly: 49. Goldaniga – 45.+1 Mertens, 66. Lozano
S. Lobotka za hostí celý zápas

AC Fiorentina – Cagliari Calcio 0:0

AS Rím – FC Parma 2:1 (1:1)
Góly: 43. Mchitarjan, 57. Veretout – 9. KUCKA (z 11 m)
J. Kucka (Parma) hral celý zápas, v 9. min skóroval z 11 m

Atalanta Bergamo – Sampdoria Janov 2:0 (0:0)
Góly: 75. Tolói, 85. Muriel

FC Bologna – US Sassuolo Calcio 1:2 (0:1)
Góly: 90.+1 Barrow – 41. Berardi (Müldür), 57. HARASLÍN, ČK: 82. Mihajlovič (Bologna)
L. Haraslín hral do 65. min, v 34. min dostal ŽK a v 57. min strelil druhý gól hostí

FC Turín – Brescia Calcio 3:1 (0:1)
Góly: 48. Matějů (vl.), 58. Belotti, 86. Zaza – 21. Torregrossa