Inter bez Škriniara padol, Kuckov gól nestačil. Lobotka pomáhal ratovať Neapol

Futbalistom FC Parmy v nedeľnom domácom súboji 30. kola talianskej Serie A s Fiorentinou nestačil ani gól slovenského stredopoliara Juraja Kucku a prehrali 1:2.

04.07.2020 19:41 , aktualizované: 05.07.2020 23:59
Taliansko Futbal Serie A 30. kolo Foto: ,
Cristiano Ronaldo a Gianluigi Buffon v objatí.

Hostia viedli 2:0, keď dva góly z pokutových kopov dosiahol Čiľan Erick Pulgar. Aj Kucka sa presadil z bieleho bodu a strelil už piaty ligový gól v tejto sezóne.

SSC Neapol zvíťazil vo večernom zápase na svojom štadióne nad AS Rím 2:1, v tabuľke sa bodovo dotiahol na svojho súpera, no má horšie skóre a patrí mu šiesta priečka.

Domácich poslal do vedenia v 55. minúte Jose Callejon, ktorý si nabehol na center Mária Ruia. O päť minúte neskôr vyrovnal prízemnou strelou z 20 metrov Henrich Mchitarjan, no v 82. minúte rozhodol o triumfe Neapola zatočenou strelou z uhla Lorenzo Insigne.

Slovenský reprezentačný stredopoliar v drese domácich Stanislav Lobotka sa dostal na ihrisko v 70. minúte. Rimania prehrali tretí zápas v sérii.

Futbalisti Interu Miláno prehrali v nedeľňajšom 30. kole Serie A na San Sire s Bolognou 1:2. Domáci síce viedli po prvom polčase 1:0, keď sa presadil belgický útočník Romelu Lukaku, ale hostia dali v druhom dejstve dva góly vďaka Musovi Juwarovi z Gambie a jeho krajanovi Musovi Barrowovi.

Inter bez suspendovaného slovenského obrancu Milana Škriniara mohol v 62. minúte zvýšiť z penalty, ale Argentínčan Lautaro Martinez ju nepremenil. Hostia ešte krátko predtým prišli o vylúčeného Roberta Soriana.

V 74. minúte Juwara tvrdou strelou k pravej tyči vyrovnal. Krátko potom dostal červenú kartu aj domáci Alessandro Bastoni a o tri minúty ďalšou tvrdou strelou rozhodol o triumfe hostí Barrow. Bologna poskočila na deviate miesto, Inter zostal tretí a na druhé Lazio stráca štyri body.

V sobotňajšom zápase 30. kola talianskej Serie A prehrali futbalisti Lazia Rím s AC Miláno 0:3. Predtým v turínskom derby A zvíťazil obhajca titulu Juventus nad FC 4:1 a na čele tabuľky má pred druhým Laziom už sedembodový náskok.

V drese rímskeho tímu zasiahol do hry v 55. minúte slovenský reprezentačný stopér Denis Vavro, v tom čase už hostia viedli vďaka presným zásahom Hakana Calhanoglua a Zlatana Ibrahimoviča.

Krátko po Vavrovom príchode na ihrisko sa presadil aj striedajúci chorvátsky útočník Ante Rebič a spečatil prvú tohtosezónnu domácu ligovú prehru Lazia.

Domáci Juventus sa ujal vedenia už v 3. minúte, keď dostal Paulo Dybala veľa priestoru v šestnástke a jeho tečovaná strela skončila v sieti. Na 2:0 zvýšil v 29. minúte krížnou strelou Juan Cuadrado.

V nadstavenom čase prvého polčasu zahral Matthijs de Ligt v šestnástke rukou, čo potvrdil aj VAR, a z pokutového kopu znížil Andrea Belotti. V úvode druhého dejstva bol FC Turín blízko k vyrovnaniu, Belotti trafil brvno, Simone Verdi dokonca dostal loptu do siete, no gól neplatil pre ofsajd.

Šesť nasledovníkov podľa Cristiana Ronalda Fotogaléria - 6 fotiek Všetky fotky
Marco Asensio (24 rokov, Španielsko, Real...

Dráma sa nekonala, keďže po hodine hry pridal Cristiano Ronaldo z priameho kopu tretí gól a krátko pred koncom si dal vlastný Koffi Djidji. Pre Juventus to bolo už šieste ligové víťazstvo v sérii. FC Turín prehral tretí zápas po sebe a figuruje na 15. mieste.

Zápas mal špeciálnu príchuť pre brankára Juventusu Gianluigiho Buffona, pre ktorého to bol už 648. duel v Serii A a vytvoril tak nový rekord v počte štartov. Doteraz sa oň delil s legendárnym Paolom Maldinim.

Štyridsaťdvaročný Buffon štartoval prvýkrát v Serie A pred 25 rokmi, po šiestich rokoch v drese Parmy zamieril do Juventusu, kde s ročnou prestávkou pôsobí až doteraz. Sezónu 2018/19 strávil v parížskom Saint-Germain.

V ďalšom stretnutí si poradilo domáce Sassuolo s Lecce 4:2 a v priebežnej tabuľke poskočilo na 9. miesto. Hostia prehrali piaty duel v sérii a figurujú na zostupovej 18. priečke. Slovenský reprezentant Lukáš Haraslín v drese domácich sedel na lavičke náhradníkov.

Brescia doma zdolala Hellas Verona 2:0, v jej drese odohral celý zápas slovenský stredopoliar Nikolas Špalek a videl žltú kartu. Brescia sa odpútala z posledného miesta tabuľky, je 19. a osem kôl pred koncom stráca na záchranu sedem bodov.

Atalanta Bergamo zvíťazila na pôde Cagliari 1:0 a triumfovala v lige už vo ôsmom súboji za sebou. Poistila si tak štvrté miesto zaručujúce miestenku v skupine Ligy majstrov 2020/2021.

Serie A – 30. kolo:

Sobota

Juventus Turín – FC Turín 4:1 (2:1)
Góly: 3. Dybala, 29. Cuadrado, 61. Ronaldo, 87. Djidji (vl.) – 45.+6 Belotti (z 11m)

Sassuolo Calcio – US Lecce 4:2 (1:1)
Góly: 5. Caputo, 63. Berardi (z 11m), 77. Boga, 83. Muldur – 27. Lucioni, 67. Mancosu (z 11m)

Lazio Rím – AC Miláno 0:3 (0:2)
Góly: 23. Calhanoglu, 34. Ibrahimovič (z 11m), 59. Rebič