Hviezdy Tottenhamu sa takmer pobili, Mourinho dosiahol veľký míľnik

Futbalisti Tottenhamu zvíťazili v pondelkovom zápase 33. kola Premier League nad Evertonom 1:0. Rozhodol o tom vlastný gól Moiseho Keana z 24. minúty.

04.07.2020 15:49 , aktualizované: 06.07.2020 23:29

Pri odchode do kabín zaujala roztržka medzi spoluhráčmi londýnskeho tímu – brankárom Hugom Llorisom a juhokórejským krídelníkom Sonom Heung-minom, ktorých museli rozdeliť spoluhráči.

Tréner Tottenhamu José Mourinho dosiahol 200. víťazstvo v Premier League, čo sa mu podarilo ako piatemu koučovi v histórii súťaže. Potreboval na to 326 zápasov.

Newcastle United remizoval v nedeľu na domácej tráve s West Hamom United 2:2. V domácom drese odchytal celý zápas slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka.

Hostia dvakrát viedli, domácim sa vždy podarilo nájsť gólovú odpoveď. Po zásahu Michaila Antonia zo 4. minúty, ktorý využil chybu stopéra a nedal Dúbravkovi žiadnu šancu, vyrovnali „straky“ v 17. minúte vďaka Miguelovi Almironovi.

V druhom polčase Tomáš Souček v 65. minúte dorazil do siete loptu odrazenú od brvna po hlavičke Declana Ricea, ale Jonjo Shelvey o dve minúty krížnou strelou vyrovnal na konečných 2:2.

Majster FC Liverpool triumfoval na Anfielde nad Aston Villou 2:0. O výhre zverencov nemeckého trénera Jürgena Kloppa rozhodli senegalský útočník Sadio Mane, resp. anglický stredopoliar Curtis Jones.

„The Reds“ si v prvom polčase nevypracovali žiadnu zaujímavejšiu šancu, hoci loptu mali častejšie pod kontrolou.

Ani v druhom polčase neboli veľmi efektívni až do okamihu, keď ich do vedenia dostal Mane, ktorý „angličákom“ od brvna zakončil peknú kombinačnú akciu.

V 90. minúte potom pohotovou strelou zvnútra šestnástky spečatil 29. ligové víťazstvo „červených“ v sezóne Curtis Jones.

Manchester City prehral na ihrisku FC Southampton 0:1. O triumfe domácich rozhodol v 16. minúte útočník Che Adams, ktorý krásnou strelou z vyše 40 metrov preloboval brankára Edersona.

Hostia mali počas celého duelu výraznú prevahu, množstvo veľkých šancí, ale domácich podržal brankár Alex McCarthy viacerými výbornými zákrokmi.

O osude súboja rozhodol krásny moment zo 16. minúty, keď „Citizens“ chybovali v rozohrávke, 23-ročný Adams si všimol, že Ederson je vysoko z bránky, odvážnym a najmä presným lobom z prvej rozhodol.

Futbalisti Manchestru United zvíťazili doma nad AFC Bournemouth 5:2 a natiahli ligovú sériu bez prehry na deväť duelov.

Domáci síce inkasovali už v 15. minúte po peknej akcii Juniora Stanislasa, no ešte do polčasu otočili na 3:1. Na 1:1 vyrovnal talentovaný mladík Mason Greenwood a ďalšie góly pridali Marcus Rashford z jedenástky a v nadstavenom čase Anthony Martial.

Po zmene strán sa Bournemouth dotiahol na rozdiel jedného gólu, keď sa z pokutového kopu presadil Joshua King, no domáci mu vyrovnanie nedopriali. V 54. minúte pridal Greenwood svoj druhý gól a o päť minút z priameho kopu parádne trafil Bruno Fernandes.

Dvadsaťpäťročnému Portugalčanovi sa po januárovom príchode do Anglicka nesmierne darí, v deviatich ligových zápasoch strelil už šesť gólov a pridal päť asistencií.

V sobotu nezaváhal ani Leicester a na domácej pôde zdolali Crystal Palace 3:0. V prvom polčase gól nepadol, no Leicester sa dostal do vedenia v 49. minúte, keď sa po centri z ľavej strany presadil Kelechi Iheanacho.

V závere zápasu prišli chvíle najlepšieho strelca súťaže Jamieho Vardyho, ktorý najprv využil veľkú chybu obrany a v nadstavenom čase pridal po úniku svoj 21. gól v sezóne. V oboch prípadoch mu prihral Harvey Barnes.

Hráči Norwichu City prehrali na vlastnom štadióne s Brightonom 0:1. O víťazný zásah sa postaral v 25. minúte po rýchlom brejku belgický stredopoliar Leandro Trossard. V domácom drese hral do 67. minúty slovenský reprezentant Ondrej Duda.

Pre Norwich to bola už piata ligová prehra po sebe a v tabuľke figuruje na poslednom mieste s mizivou šancou na záchranu.

Londýnsky Arsenal natiahol víťaznú sériu na tri stretnutia, keď zvíťazil na ihrisku Wolverhamptonu Wanderers 2:0 a priebežne figuruje na 7. priečke tabuľky. Vo vyrovnanom zápase mali hostia lepšie šance a dve z nich aj premenili.

Najprv sa v 43. minúte presadil z voleja v šestnástke osemnásťročný mladík Bukayo Saka, pre ktorého to bol prvý gól v Premier League.

Víťazstvo hostí poistil pred koncom druhého dejstva Alexandre Lacazette, keď sa šikovne uvoľnil cez Romaina Saissa a krížnou strelou uzavrel skóre.

Wolves tak nenatiahli víťaznú sériu na štyri zápasy a zostali na šiestom mieste tabuľky o tri body pred Arsenalom.

Premier League – 33. kolo:

Sobota

Norwich City – Brighton & Hove Albion 0:1 (0:1)
Gól: 25. Trossard
O. Duda (Norwich) hral do 67. minúty

Manchester United – AFC Bournemouth 5:2 (3:1)
Góly: 29. a 54. Greenwood, 35. Rashford (z 11m), 45.+2 Martial, 59. Fernandes – 15. Stanislas, 49. King (z 11m)

Leicester City – Crystal Palace 3:0 (0:0)
Góly: 49. Iheanacho, 77. a 90.+4 Vardy

Wolverhamptonu Wanderers – Arsenal Londýn 0:2 (0:1)
Góly: 43. Saka, 86. Lacazette

Chelsea Londýn – FC Watford 3:0 (2:0)
Góly: 28. Giroud, 43. Willian (z 11m), 90.+2 Barkley

Nedeľa

FC Burnley – Sheffield United 1:1 (1:0)
Góly: 43. Tarkowski – 80. Egan

Newcastle United – West Ham United 2:2 (1:1)
Góly: 17. Almiron, 67. Shelvey – 4. Antonio, 65. Souček M. Dúbravka (Newcastle) odchytal celý zápas

FC Liverpool – Aston Villa 2:0 (0:0)
Góly: 71. Mane, 90. Jones

FC Southampton – Manchester City 1:0 (1:0)
Gól: 16. Adams