Sparta s Hanckom a Štetinom otočila finále. Po 6 rokoch získala pohár

Futbalisti Sparty Praha siedmykrát v ére samostatnosti triumfovali v Českom pohári. V stredajšom finále vyhrali v Liberci nad domácim Slovanom 2:1. Priamo na ihrisku oslavovali zisk trofeje aj slovenskí obrancovia Dávid Hancko a Lukáš Štetina.

01.07.2020 22:59

Sparta otočila skóre duelu, v ktorom od 50. minúty prehrávala po presnom halfvoleji Jakuba Peška. O štvrťhodinu neskôr ale hostia po tečovanej strele Švéda Davida Moberga Karlssona vyrovnali a k víťazstvu im napokon pomohla chyba libereckého brankára Milana Knoblocha.

Ten cúval do šestnástky po loptu, ktorú mu vypichol Benjamin Tetteh a po kontakte rozhodca nariadil penaltu. Z nej rozhodol v 73. minúte Gabončan Guelor Kanga.

Hancko a Štetina odohrali celý zápas, za Liberec rovnako Martin Koscelník a do 70. minúty hral Jakub Hromada.

Sparta je historicky najúspešnejším klubom súťaže, predtým v pohári triumfovala naposledy v roku 2014. Liberec má na konte celkovo dve pohárové trofeje (2000, 2015).

Český pohár – finále:

Slovan Liberec – Sparta Praha 1:2 (0:0)
Góly: 50. Pešek – 65. Karlsson, 73. Kanga (z 11m), ČK: 89. Rondič (Liberec)
M. Koscelník celý zápas, J. Hromada do 70. min – D. Hancko a L. Štetina celý zápas

Viac na túto tému: #Sparta Praha #Lukáš Štetina #Dávid Hancko