Futbalisti SSC Neapol prišli o sériu víťazstiev v najvyššej talianskej súťaži.

30.06.2020 21:37 , aktualizované: 02.07.2020 23:34
Inter Miláno, Brescia Foto: ,
Futbalisti Interu Miláno oslavujú jeden z gólov proti Brescii.

Po piatich triumfoch za sebou prehrali vo štvrtkovom zápase 29. kola Serie A na ihrisku Atalanty Bergamo 0:2.

Slovenský stredopoliar v službách Neapola Stanislav Lobotka prišiel na ihrisko v 73. minúte už pri dvojgólovom manku.

Po bezgólovom prvom polčase poslal domácich krátko po zmene strán do vedenia hlavičkou Mario Pašalič, v 56. minúte poistil náskok nikým neobsadený Robin Gosens.

Atalanta potvrdila výbornú formu, vyhrala aj štvrtý ligový zápas po reštarte a celkovo siedmy v rade.

Počítajúc všetky súťaže natiahla víťaznú šnúru už na desať stretnutí, naposledy stratila body ešte pred koronavírusovou prestávkou 2. februára.

Klub z Bergama si upevnil v tabuľke štvrté miesto, zabezpečujúce miestenku v skupinovej fáze Ligy majstrov. Neapol zostáva na šiestej priečke, znamenajúcej účasť v predkole Európskej ligy.

„Nerazzurri“ rozhodli o svojom triumfe už v prvom polčase, keď si vypracovali trojgólový náskok.

Inter rozstrieľal Bresciu

Inter si vďaka jasnému triumfu nad Bresciou 6:0 upevnil tretie miesto v tabuľke zaručujúce účasť v novom ročníku Ligy majstrov. Na druhé Lazio Rím stráca štyri body.

Hráči Parmy bez vykartovaného Juraja Kucku prehrali na ihrisku Hellasu Verona 2:3 a nebodovali druhýkrát za sebou. Slovenský stredopoliar chýbal hosťom pre červenú kartu, ktorú videl v nedeľnom zápase s Interom Miláno.

SPAL Ferrara nešťastne remizoval s AC Miláno 2:2, hoci ešte v 79. minúte viedol 2:0. V nadstavenom čase rozhodol o deľbe bodov vlastný gól Francesca Vicariho.

Immobile znova zachraňoval Lazio

Futbalisti Lazia Rím zvíťazili v utorok na ihrisku FC Turín 2:1, hoci v polčase prehrávali 0:1.

Slovenský reprezentačný obranca v službách Lazia Denis Vavro sledoval celý zápas z lavičky náhradníkov.

Domáci sa ujali vedenia už v 5. minúte. Nicolas N'Koulou v šestnástke Lazia nastrelil ruku Cira Immobileho a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý premenil Andrea Belotti.

Hostia mali v prvom polčase niekoľko šancí na vyrovnanie, Francesco Acerbi aj dokázal dostať loptu do brány, ale gól nemohol platiť pre ofsajd.

Lazio sa dočkalo po prestávke, v 48. minúte po prihrávke Luisa Alberta vyrovnal kanonier Immobile a v 73. minúte spečatil obrat tečovanou strelou Marco Parolo.

Lazio tak druhýkrát po sebe otočilo duel z 0:1. Turín po druhej prehre za sebou zostáva v tabuľke na 14. priečke.

Juventus prebolelo pohárové sklamanie

Futbalisti Juventusu Turín si udržali na čele tabuľky štvorbodový náskok pred druhým Laziom. Na ihrisku FC Janov sa gólovo prebudili v druhom polčase a zvíťazili 3:1.

Strelecky sa za hostí presadili Paulo Dybala, Cristiano Ronaldo a Douglas Costa, domáci dokázali v 77. minúte už iba znížiť zásluhou Andreu Pinamontiho.

Úradujúci majster natiahol sériu víťazstiev v najvyššej talianskej súťaži už na šesť zápasov. Naplno bodoval vo všetkých troch ligových stretnutiach po prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu. Janovu patrí v tabuľke 17. priečka.

Serie A – 29. kolo:

Štvrtok

AS Rím – Udinese 0:2 (0:1)
Góly: 12. Lasagna, 78. Nestorovski, ČK: 30. Perotti (AS)

Atalanta Bergamo – SSC Neapol 2:0 (0:0)
Góly: 47. Pašalič, 56. Gosens
S. Lobotka (Neapol) nastúpil v 73. min

Streda

Inter Miláno – Brescia Calcio 6:0 (3:0)
Góly: 5. Young, 20. Alexis Sanchez (11 m), 45. D'Ambrosio, 52. Gagliardini, 84. Eriksen, 88. Candreva
Špalek nastúpil za Bresciu v 58. minúte

FC Bologna – Cagliari Calcio 1:1 (1:0)
Góly: 45+3. Barrow – 46. Simeone

Fiorentina – Sassuolo 1:3 (0:2)
Góly: 90. Cutrone – 24. a 35. Defrel (prvý z 11 m), 61. Muldur

Lecce – Sampdoria 1:2 (0:1)
Góly: 50. Mancosu (z 11 m) – 40. a 75. Ramirez (oba z 11 m)

Spal – AC Miláno 2:2 (2:0)
Góly: 13. Valoti, 30. Floccari – 79. Leao, 90. Vicari (vlastný)

Verona – Parma 3:2 (1:1)
Góly: Di Carmine (z 11 m), 54. Zaccagni, 81. Pessina – 14. Kulusevski, 64. Gagliolo