Hráči Plzne nastúpili proti Sparte s Čišovského menom na drese

Futbalisti Liberca zvíťazili v sobotnom domácom stretnutí 3. kola skupiny o titul českej Fortuna ligy Ostravu 2:1.

27.06.2020 23:15 , aktualizované: 28.06.2020 19:41
ČR Praha Futbal Fanúšikovia Rebrík Bohemians Foto: ,
Futbaloví fanúšikovia stoja na rebríkoch a sledujú zápas Bohemians Praha - 1. FC Slovácko.

Vďaka trom bodom sa posunuli v tabuľke na štvrté miesto o bod pred Jablonec, ktorý má zápas k dobru.

FK Mladá Boleslav a Bohemians 1905 Praha sa stretnú vo finále play off o Európsku ligu. Pražania doma zdolali v dráme Slovácko 2:1, rovnako ako v prvom zápase.

Hostia pritom až do 90. minúty viedli 1:0. V nadstavenom čase však otočil výsledok dvoma zásahmi Jhon Mosquera.

Mladá Boleslav v odvete zvíťazila v Českým Budějoviciach 2:0, v prvom duely vyhrala 2:1. Prvý zápas finále je na programe 4. júla, odveta o tri dni neskôr.

Plzeň zdolala Spartu

V nedeľu Viktoria Plzeň potvrdila svoje vyššie umiestenie v tabuľke a zdolala Spartu Praha 2:1.

Sparťanom sa tak ani po deviatich rokoch nepodarilo prelomiť smolu na plzenskom štadióne a na 3. mieste tabuľky strácajú za Viktoriou 16 bodov. Pre Spartu to bola prvá ligová prehra po siedmich víťazstvách v sérii.

Pred výkopom si obe mužstvá uctili minútou ticha pamiatku bývalého slovenského futbalistu Mariána Čišovského, ktorý v nedeľu vo veku 40 rokov podľahol Amyotrofickej laterálnej skleróze (ALS).

Oba tímy nastúpili s čiernymi páskami a všetci hráči Viktorie hrali s Čišovského menom na drese. V 28. minúte, symbolicky podľa čísla jeho dresu, sa s ním fanúšikovia naposledy rozlúčili potleskom.

Vo večernom zápase nedala majstrovská Slavia Praha šancu Jabloncu a zdolala ho vysoko 4:0. Dvomi gólmi sa zaskvel Petar Musa, ktorý mohol dosiahnuť aj hetrik, ale v závere zápasu nepremenil pokutový kop.

Česká Fortuna liga – 3. kolo skupiny o titul

Slovan Liberec – Baník Ostrava 2:1 (0:0)
Góly: 76. Pešek, 85. Mara – 90.6+ Stronati (z 11 m)
M. Koscelník hral do 90.+4 a videl ŽK, J. Hromada odohral celý duel – M. Lalkovič odohral prvý polčas a videl ŽK, V. Budinský sedel na lavičke náhradníkov

Viktoria Plzeň – Sparta Praha 2:1 (0:0)
Góly: 56. Chorý, 65. Mihálik – 88. Karlsson, ČK: 85. Kopic, 2925 divákov.

SK Slavia Praha – FK Jablonec 4:0 (2:0)
Góly: 7. a 58. Musa, 34. Ševčík, 87. Masopust

Semifinále play off o Európsku ligu

Bohemians 1905 Praha – 1. FC Slovácko 2:1 (0:1)
Góly: 90.+1 a 90.+4 Mosquera- 2. Jurečka
prvý zápas 2:1, Bohemians postúpil do finále
P. Le Giang sedel na lavičke náhradníkov – P. Šimko sedel na lavičke náhradníkov

SK Dynamo České Budějovice – FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)
Góly: 7. Zelený, 64. Klíma
prvý zápas 1:2, Mladá Boleslav postúpila do finále
I. Schranz odohral celý zápas, K. Mészáros (obaja Č. Budějovice) odohral prvý polčas a dostal ŽK