Sny Guľovej Plzne sa rozplynuli. Slavia ju zdolala a obhájila titul

Futbalisti Slavie Praha obhájili titul v najvyššej českej súťaži. Zabezpečili si ho v priamom súboji s Viktoriou Plzeň, keď v stredajšom stretnutí 2. kola skupiny o titul zvíťazili doma 1:0.

24.06.2020 22:00
Slavia Praha Foto: ,
Futbalisti Slavie Praha na archívnej snímke.

V tabuľke majú tri kolá pred koncom sezóny deväťbodový náskok, v prípade rovnosti bodov je rozdielové kritérium postavenie po základnej časti, tú vyhrala Slavia o šesť bodov pred Viktoriou.

„Zošívaní“ získali šiesty titul v ére samostatnosti, celkovo jubilejný dvadsiaty. O radosť sa mohli podeliť aj s fanúšikmi, keď po pandémii koronavírusu povolili české úrady obmedzenú účasť divákov, do Edenu ich zavítalo takmer päťtisíc.

O titule rozhodol v 69. minúte Petr Ševčík, ktorý z hranice pokutového územia trafil presne po zemi. Pre slovenského trénera Adriana Guľu to bola vôbec prvá ligová prehra na lavičke Plzne v dvanástom zápase.

Slavia ako majster si zaistila miestenku do predkola Ligy majstrov, rovnako ako Plzeň, ktorá sa kvalifikovala z druhého miesta.

Liberec remizoval v Jablonci 1:1. Hostia boli blízko k prvému víťazstvu po štyroch zápasoch, ale na gól Jana Kuchtu z 24. minúty odpovedal v závere zápasu domáci kapitán Tomáš Hübschman.

Za Liberec odohral celý zápas slovenský obranca Martin Koscelník, v prvom polčase inkasoval žltú kartu. Jeho spoluhráč Jakub Hromada bol na ihrisku do 87. minúty. V drese Jablonca absolvoval prvý polčas Jakub Považanec.

Najlepší slovenskí legionári Fotogaléria - 30 fotiek Všetky fotky
Meno: Marek Bakoš. Kluby v zahraničí: Viktoria...

Česká liga – 2. kolo skupiny o titul:

Slavia Praha – Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)
Gól: 69. Ševčík

FK Jablonec – Slovan Liberec 1:1 (0:1)
Góly: 85. Hübschman – 24. Kuchta
J. Považanec (Jablonec) odohral prvý polčas – M. Koscelník odohral celý duel a videl ŽK, J. Hromada (obaja Liberec) hral do 87. min