Inter so Škriniarom po dvoch prehrách zabral. Kucka dal gól a chcel si volať sanitku

Futbalisti Interu Miláno sa úspešne vrátili do zápasového diania v najvyššej talianskej súťaži.

20.06.2020 21:37 , aktualizované: 21.06.2020 23:52
Inter Miláno, Sampdoria Foto: ,
Minúta ticha za obete pandémie koronavírusu pred zápasom Inter - Sampdoria.

V nedeľnej domácej dohrávke 25. kola zdolali Sampdoriu Janov 2:1, k čomu prispel aj slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar, ktorý proti svojmu bývalému klubu odohral celý duel.

Milánčania sa dostali do vedenia už v 10. minúte, keď po efektnej narážačke s Cristianom Eriksenom pohodlne skóroval Romelu Lukaku.

Domáci udreli do polčasu aj druhýkrát, keď tentoraz prekabátila obranu Sampdorie dvojica Antonio Candreva, Lautaro Martinez, druhý menovaný strelil svoj dvanásty gól v tejto sezóne.

Po zmene strán dokázali hostia skorigovať, po rohovom kope sa presadil aj s dávkou šťastia Morten Thorsby.

Inter bodoval po dvoch prehrách a upevnil si tretie miesto v ligovej tabuľke, za Laziom Rím zaostáva o päť bodov, pred treťou Atalantou Bergamo má šesťbodový náskok.

Svoj prvý zápas po obnovení súťaže zvládla aj Atalanta, keď doma deklasovala Sassuolo 4:1. Už po prvom polčase viedla 3:0, ďalší gól jej neuznal VAR.

Dvoma zásahmi sa blysol Duvan Zapata. V drese hostí vybehol v 61. minúte na ihrisko slovenský krídelník Lukáš Haraslín.

Kucka prispel k remíze

V sobotňajšom prvom zápase po koronavírusovej prestávka strelil Juraj Kucka za Parmu, ktorá remizovala na ihrisku FC Turín 1:1.

Kucka vyrovnal v 31. minúte, keď sa dostal k spätnej prihrávke Gervinha a ľavačkou prestrelil brankára Salvatoreho Sirigua. Pre 33-ročného stredopoliara to bol štvrtý zásah v tejto ligovej sezóne.

Jeho gól mohol vyjsť nazmar, keď v 48. minúte mal domáci Andrea Belotti k dispozícii jedenástku, no nepremenil ju.

Parma figuruje v tabuľke Serie A na siedmom mieste, Turín je na pätnástej priečke.

Kucka sa stal po zápase mediálne najžiadanejšou postavou svojho tímu, ktorý bojuje o pohárovú Európu. Po prvom stretnutí po reštarte bol spokojný.

Hráči z Emilie-Romagna mohli aj prehrať, keď Turínčania tesne po zmene strán neskórovali z jedenástky.

„Možno je pravda, že súper bol na tom lepšie fyzicky, no hra bola vyrovnaná. Obe mužstvá mali šance. Som šťastný za gól i bod, nech to takto pokračuje,“ povedal Kucka po zápase reportérom Sky.

Tridsaťtriročný Slovák sa zároveň priznal, že duel pre neho nebol jednoduchý po fyzickej stránke.

„Poviem vám pravdu, bolo to oveľa horšie, než sa zdá. Ku koncu prvého polčasu som mal chvíle, keď som uvažoval zavolať sanitku. Potom som sa trochu dal dokopy a napokon som šťastný za gól a výsledok,“ vravel Kucka.

Pre oficiálnu stránku Parma Calcio odpovedal aj na otázku, či si myslí, že jeho mužstvo je dosť dobré na účasť v klubovej Európe:

„Ideme za naším cieľom pomaly. Máme pred sebou ešte dvanásť zápasov, budeme hrať každé tri dni. Pre všetkých to bude ťažké. Musíme bojovať aspoň tak, ako dnes.“

V druhom sobotňajšom stretnutí zvíťazil Hellas Verona nad Cagliari 2:1. Výhru domácich zariadil dvomi gólmi Samuel Di Carmine.

Sezónu prerušili v marci pre pandémiu koronavírusu. Ešte pred obnovením ligového ročníka dokončili v stredu Taliansky pohár, ktorý získal Neapol. Zápasy sa hrajú bez divákov, za prísnych hygienických opatrení a s pravidelným testovaním hráčov.

Serie A – 25. kolo:

//Nedeľa://

Inter Miláno – Sampdoria Janov 2:1 (2:0)
Góly: 10. Lukaku, 33. Martinez – 53. Thorsby
M. Škriniar odohral za domácich celý zápas

Atalanta Bergamo – Sassuolo Calcio 4:1 (3:0)
Góly: 31. a 66. Zapata, 16. Djimsiti, 37. Bourabia (vlastný) – 90.+2 Bourabia
L. Haraslín za domácich hral od 61. min

//Sobota://

FC Turín – FC Parma 1:1 (1:1)
Góly: 15. N'Koulou – 31. KUCKA
J. Kucka za hostí hral do 85. min a v 31. min dal gól

Hellas Verona – Cagliari Calcio 2:1 (2:1)
Góly: 14. a 26. Di Carmine – 43. Simeone, ČK: 35. Borini – 70. Cigarini po 2. ŽK