Dráma v La Lige. Real využil zaváhanie Barcelony a dostal sa na čelo

Futbalisti Realu Madrid sa prebojovali na čelo poradia najvyššej španielskej súťaže. V nedeľnom stretnutí 30. kola vyhrali na pôde Realu Sociedad San Sebastian 2:1, v tabuľke majú rovnaký počet 65 bodov ako obhajca titulu FC Barcelona, no disponujú lepšou bilanciou vzájomných zápasov.

19.06.2020 21:48 , aktualizované: 22.06.2020 00:17
Real Madrid Foto: ,
Gólová oslava futbalistov Realu Madrid.
debata (2)

Domáci držali s favoritom krok až do druhého polčasu, potom však v 50. minúte Junior Vinicius pri prieniku do šestnástky spadol a hlavný rozhodca po konzultácii s VAR nariadil jedenástku.

Sergio Ramos ju bezpečne premenil, no vzápätí musel pre zranenie opustiť hraciu plochu. V 70. minúte poslal hostí do dvojgólového vedenia Karim Benzema. Jeho zásah, ktorý odobril VAR, sa ukázal ako víťazný, keď v 83. minúte skorigoval Mikel Merino.

Real zvíťazil aj v treťom zápase po reštarte súťaže. Naopak, Real Sociedad ešte nevyhral.

Valencia na svojom ihrisku zdolala Osasunu 2:0 a naplno bodovala po troch zápasoch. Naopak, Osasuna nezvíťazila tretíkrát za sebou.

Najprv v 14. minúte otvoril skóre Jeison Murillo, Iago Aspas premenil jedenástku a vylúčenie Martina Aguirregabiriu potrestal v závere polčasu dvoma gólmi v rozmedzí minúty Rafinha.

V závere duelu premenil druhý pokutový kop Nolito, ktorý sa do Celty Vigo vrátil po štyroch rokoch a demontáž Alavesu dokonal Santi Mina.

Celta Vigo sa vďaka trom bodom vzdialila pásmu zostupu, posunula sa na šestnáste miesto v tabuľke a pred osemnástou Mallorcou má štvorbodový náskok.

Futbalisti Atlética Madrid zdolali v sobotu večer na domácej pôde Real Valladolid 1:0. Jediný gól zápasu strelil v 81. minúte Victor Vitolo.

Pre Atlético to bol prvý domáci duel po reštarte La Ligy. Vďaka víťazstvu sa „Los Colchoneros“ posunuli v tabuľke na tretie miesto o skóre pred Sevillu, Valladolid je pästnásty.

Bude to ťažké, predpovedá Piqué

Obranca FC Barcelona Gerard Piqué tvrdí, že jeho tím sa po piatkovej bezgólovej remíze na ihrisku FC Sevilla dostal z hľadiska boja o titul do zložitej situácie.

Kapitán Barcelony Lionel Messi počas zápasu v... Foto: SITA/AP, Angel Fernandez
Lionel Messi Kapitán Barcelony Lionel Messi počas zápasu v Seville.

„Poviem na rovinu, vidím to pesimisticky. Myslím si, že získať titul bude veľmi ťažké. Na základe doterajšieho priebehu ligy po reštarte si nemyslím, že Real Madrid stratí nejaké body. Tromfy sú v jeho rukách,“ vyhlásil Piqué.

Tridsaťtriročný stopér síce dokázal otupiť ofenzívnu silu tretieho tímu tabuľky, jeho spoluhráči vpredu však boli rovnako bezzubí a preto gól na štadióne Ramona Sancheza Pizjuana nepadol.

Barcelonský kapitán Lionel Messi mal niekoľko príležitostí na strelenie 700. gólu vo svojej kariére, nepresadil sa však z hry a ani z priamych kopov. Blízko bol v prvom polčase, keď jeho priamy kop vyhlavičkoval mimo bránky obranca Jules Koundé.

V závere prvého polčasu sa Messi zapojil do šarvátky, po ktorej videli žltú kartu Busquets a Fernando. Argentínčan sotil na zem Diega Carlosa, no vyviazol bez trestu.

Na Piquého pesimistické slová zareagoval na pozápasovej tlačovej konferencii Quique Setién. Tréner katalánskeho giganta má opačný názor ako dlhoročná defenzívna opora mužstva.

„Myslím si, že Gerardovo vyhlásenie poznačila frustrácia zo straty bodov. Nestotožňujem sa s jeho názorom. Snažím sa byť optimista a som presvedčený, že pre nás i pre Real bude ťažké získať v ďalšom priebehu plný počet bodov. Každý ešte môže zaváhať, treba sa sústrediť na seba a uvidíme, kto sa bude na konci tešiť.“

Flintu do žita nehádže ani brankár Marc-André ter Stegen, ktorý zdieľa trénerov názor: "Oba tímy nevyužili niekoľko dobrých príležitostí. Diváci pred televíznymi obrazovkami boli svedkami kvalitného duelu, ktorému chýbali jedine góly.

Remíza je však vzhľadom na priebeh zápasu spravodlivá. Stratili sme dva body, no nezostáva nám nič iné, ako bojovať o ďalšie. Musíme zostať pozitívni." V ďalšom kole nastúpi Barcelona v utorok doma proti Athleticu Bilbao.

Hráči RCD Mallorca v zostave so slovenským reprezentantom Martinom Valjentom remizovali doma s CD Leganes 1:1. O dva dôležité body v snahe o zotrvanie v najvyššej súťaži prišli až v 87. minúte.

Valjent odohral celý zápas. Salva Sevilla z Mallorky otvoril skóre presným zásahom už v 9. minúte, hostia však tri minúty pred vypršaním riadneho času vyrovnali zásluhou Oscara.

Mallorca získala prvý bod v treťom dueli po reštarte súťaže, v tabuľke však zostala na zostupovom 18. mieste. Leganes je posledný.

Villarreal v boji o miestenku do pohárovej Európy uspel na ihrisku Granady 1:0 a v tabuľke je siedmy.

La Liga – 30. kolo

//Nedeľa://

Real Sociedad San Sebastian – Real Madrid 1:2 (0:0)
Góly: 83. Merino – 50. Ramos (z 11 m), 70. Benzema

FC Valencia – Osasuna Pamplona 2:0 (2:0)
Góly: 12. Guedes, 35. Rodrigo

Celta Vigo – Deportivo Alavés 6:0 (4:0)
Góly: 40. a 41. Rafinha, 14. Murillo, 20. Aspas (z 11 m), 78. Nolito (z 11 m), 86. Mina. ČK: 27. Aguirregabiria (Alaves)