Valjent sa proti Barcelone nestačil čudovať. Real drží krok

Futbalisti FC Barcelona si po triumfe v 28. kole španielskej La Ligy upevnili post lídra v priebežnej tabuľke.

14.06.2020 00:42 , aktualizované: 21:52
Martin Valjent Foto: ,
Martin Valjent sleduje Barcelončana Martina Braithwaita.

Na ihrisku RCD Mallorca zvíťazili 4:0. V drese domácich odohral celý duel slovenský obranca Martin Valjent. Barca išla do vedenia už v druhej minúte po gólovej hlavičke Artura Vidala, ešte do prestávky zvýšil jej náskok Martin Braithwaite.

V druhom polčase zvýšil v 80. minúte Jordi Alba na rozdiel troch gólov. Práve 31-ročný španielsky obranca sa v 52. minúte dostal do kontroverzie s nečakaným návštevníkom zápasu. Ten vbehol na ihrisko, hoci sa všetky zápasy hrajú pred prázdnymi tribúnami.

Muž v Messiho reprezentačnom drese Argentíny vybehol na ihrisko a keď pribehol k Albovi, požiadal ho o spoločnú fotografiu. Konečný rezultát uzavrel v nadstavenom čase Lionel Messi po spolupráci so striedajúcim Luisom Suarezom.

Darilo sa aj futbalistom Espaňolu Barcelona, ktorí zaknihovali piatu výhru v ročníku. Na domácej pôde v sobotu zdolali Deportivo Alaves 2:0. Domácim uľahčil cestu k triumfu brankár hostí Fernando Pacheco, keď v 19. minúte zahral rukou mimo šestnástky a musel ísť predčasne pod sprchy. Barcelončania potom rozhodli o zisku troch bodov po góloch Bernarda Espinosu v nadstavenom čase prvého polčasu, tesne po prestávke strelil druhý gól Wu-Lej.

V ďalšom zápase podľahla Celta Vigo na svojom ihrisku Villarealu 0:1. O triumfe hostí rozhodol v prvej minúte nadstaveného času stredopoliar Manuel Trigueros. Valladolid sa vzdialil o pásma zostupu, keď zvíťazil na ihrisku predposledného Leganes 2:1.

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili doma nad Eibarom 3:1 a z druhého miesta strácajú na vedúcu Barcelonu dva body. Eibar je na 16. mieste dva body nad pásmom zostupu.