Pekarík a spol. dostali poriadny náklad. Haaland spasiteľ

Nórsky kanonier Erling Haaland zachránil Borussii Dortmund šancu na titul v nemeckej futbalovej bundeslige. V piatej minúty nadstaveného času sobotňajšieho zápasu 31. kola rozhodol hlavou o tesnom triumfe na ihrisku Fortuny Düsseldorf 1:0.

12.06.2020 22:34 , aktualizované: 13.06.2020 17:54
Erling Haaland Foto: ,
Erling Haaland naskočil do zápasu zo striedačky.

Druhý Dortmund tak má na konte tri kolá pred koncom sezóny 66 bodov, o štyri menej ako prvý Bayern Mníchov, no ten má k dobru večerný domáci duel so štvrtou Borussiou Mönchengladbach.

Hostia z Dortmundu počas celého zápas dobýjali bránku domácich, v 65. minúte rozvlnil sieť Raphael Guerreiro. Arbiter však po preskúmaní akcie cez VAR postrehol hru rukou jedného z Dortmundčanov pred strelou a gól neuznal. Fortuna držala bezgólový stav až do nadstaveného času a v závere mala aj šance rozhodnúť, no Borussiu napokon vykúpila gólová hlavička Erlinga Haalanda v 90.+5 minúte.

Futbalisti Herthy Berlín prehrali na domácej pôde s Eintrachtom Frankfurt 1:4. Domáci hrali od 45. minúty bez obrancu Dedrycka Boyatu, ktorého rozhodca po faule a po druhej žltej karte vylúčil. Slovenský obranca Peter Pekarík opäť odohral celý zápas, od reštartu súťaže ešte nechýbal v zostave Herthy ani minútu.

Najlepší slovenskí legionári Fotogaléria - 30 fotiek Všetky fotky
Meno: Marek Bakoš. Kluby v zahraničí: Viktoria...

Berlínčania išli do vedenia v 23. minúte po zásahu Poliaka Krzystofa Piateka, no pred koncom polčasu skolil Boyata tesne pred pokutovým územím útočníka hostí Basa Dosta a musel ísť pod sprchy. Arbiter ešte skúmal VAR, či sa Boyata nedopustil faulu v pokutovom území, ale napokon z toho bol priamy kop.

Šesť minút po prestávke Dost vyrovnal a o triumfe hostí potom rozhodol po najkrajšej akcii zápasu André Silva. Pätičkou zakončil skvelú prihrávku Dajčiho Kamadu, ktorý pred ňou vyzvŕtal niekoľko hráčov domácich a poslal spoluhráčovi loptu do voľného priestoru. Triumf Eintrachtu ešte prikrášlili Evan N'Dicka a druhým gólom Silva.

Po dvoch prehrách zabrali Brémy, ktoré bojujú o záchranu. Na pôde posledného Paderbronu triumfovali hladko 5:1, pričom už v prvom polčase nasúkali do siete domácich tri góly. Paderbron stráca na 16. barážové miesto už osem bodov a s veľkou pravdepodobnosťou sa so súťažou rozlúči.

Futbalisti Bayernu Mníchov urobili dôležitý krok k ôsmemu titulu v sérii v nemeckej bundeslige, keď si na domácej pôde poradili s Borussiou Mönchengladbach 2:1. K zisku majstrovského titulu potrebujú už len jedno víťazstvo v zostávajúcich troch kolách.

TSG Hoffenheim – RB Lipsko 0:2 (0:2)
Góly: 9. a 11. Olmo

1. FC Kolín – Union Berlín 1:2 (0:1)
Góly: 90.+2 Cordoba – 39. Friedrich, 67. Gentner

Fortuna Düsseldorf – Borussia Dortmund 0:1 (0:0)
Gól: 90.+5 Haaland

Hertha Berlín – Eintracht Frankfurt 1:4 (1:0)
Góly: 24. Piatek – 51. Bost, 62. a 86. Silva, 68. N'Dicka, ČK: 45+1. Boyata (Hertha)