Boli pri tom aj Slováci. Sparta ovládla pražské derby

Futbalisti Zlína zdolali v sobotňajšom stretnutí 28. kola českej najvyššej súťaže Příbram 1:0.

06.06.2020 22:01 , aktualizované: 07.06.2020 19:08
futbal, futbalová lopta, futbalová bránka,... Foto:
Ilustračné foto.

V súboji tímov bojujúcich o záchranu odohral na domácej strane celý duel slovenský obranca Róbert Matejov. Stredopoliar Marek Hlinka hral do 77. minúty. V 68. minúte dostal žltú kartu.

Tretí tím tabuľky Slovan Liberec zachránil aspoň bod v súboji s priemernou Mladou Boleslavou, keď v piatej minúte nadstaveného času vyrovnal na 2:2 Imad Rondič. Za domácich nastúpil na kraji obrany Martin Koscelník a odohral 83 minút.

Bohemians Praha prvýkrát po prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu nezvíťazil. V derby so Spartou Praha prehral 0:1, keď inkasoval päť minút pred koncom od striedajúceho Ghančana Benjamina Tetteha.

Stopérsku dvojicu „rudých“ vytvorili Slováci Dávid Hancko a Lukáš Štetina, druhý menovaný videl v 36. minúte žltú kartu.

NEDEĽA:

Olomouc – Ostrava 2:3 (1:3)
Góly: 34. Juliš, 90.+4. Houska – 5. Jirásek, 23. Šašinka, 45.+1. Kuzmanovič
M. Lalkovič nastúpil v 87. min, V. Budinský (obaja Ostrava) sedel na lavičke náhradníkov

SOBOTA

Bohemians Praha – Sparta Praha 0:1 (0:0)
Gól: 85. Tetteh
P. Le Giang sedel na lavičke náhradníkov – L. Štetina odohral celý duel a v 36. min uvidel ŽK, D. Hancko hral celé stretnutie

Slovan Liberec – FK Mladá Boleslav 2:2 (1:1)
Góly: 41. Kuchta, 90.+5. Rondič – 2. Jiří Klíma, 62. Budínský (11 m), ČK: 75. Kacharaba (po druhej ŽK) – 37. Jakub Klíma