Jazda pod Guľom pokračuje. Plzeň si z Ostravy odviezla triumf, čaká ju veľký šláger

Futbalisti Viktorie Plzeň zvíťazili v stredajšom zápase 27. kola najvyššej českej súťaže na ihrisku Baníka Ostrava 2:0. O góly sa postarali v 33. minúte z jedenástky Pavel Bucha a v druhom polčase Jan Kovařík.

02.06.2020 22:16 , aktualizované: 03.06.2020 22:11
Adrián Guľa Foto: ,
Adrián Guľa.

Slovenský tréner Adrián Guľa tak má na lavičke Viktorie stále stopercentnú bilanciu, Plzeň pod jeho vedením vyhrala siedmy ligový zápas za sebou a tretí po reštarte súťaže po koronavírusovej prestávke.

Okrem toho uspela aj vo všetkých troch dueloch v príprave. Viktoria figuruje na druhej priečke tabuľky a na vedúcu Slaviu Praha stráca osem bodov.

„Tímový výkon nám priniesol zaslúženú výhru. Cením si toto víťazstvo, pretože sa tu nevyhráva ľahko. Baník je dobre organizovaný, chce nejakým spôsobom meniť štýl a rytmus hry. Veľmi nám pomohol gól na 2:0 a aj striedanie, že na ihrisko prišli chlapci vo veľmi dobrej forme,“ povedal Guľa pre stránku Plzne.

Výbornú formu majú aj futbalisti Bohemiansu Praha 1905, ktorí zdolali domácu Opavu 1:0 a dosiahli štvrtý triumf za sebou.

Štvorzápasovú sériu prehier zastavilo Dynamo České Budějovice, keď na vlastnom štadióne zdolalo Olomouc 2:0. Sigma nebodovala naplno už päť duelov. Zverenci slovenského trénera Juraja Jarábka z Karvinej prehrali na pôde Slovácka 0:2.

V poslednom stredajšom zápase zvíťazila Sparta Praha nad Teplicami 3:0, keď rozhodla už v prvom polčase. Dva góly strelil útočník Libor Kozák, ďalší pridal z pokutového kopu Guelor Kanga, v strede obrany odohral celý duel slovenský reprezentant Dávid Hancko. Sparta vyhrala druhý duel v sérii a poskočila na piate miesto tabuľky.

Slaviu spasil striedajúci Chorvát

Liberec v utorok zdolal Jablonec 1:0 a preskočil ho v tabuľke.

Po treťom triumfe za sebou sa posunuli na tretie miesto, pričom na rivala majú náskok dvoch bodov, na druhú Plzeň strácajú jedenásť.

O jediný gól 53. podještědského derby sa postaral v 80. minúte stredopoliar hostí Tomáš Malinský, keď prenikol do šestnástky a svoju strelu zakrútil presne k ľavej žrdi. Už v prvom polčase neuznali gól útočníkovi Liberca Janovi Kuchtovi, VAR preukázal, že si pred zakončením sklepol loptu rukou.

V základnej zostave Slovana nastúpili aj dvaja slovenskí legionári, Martin Koscelník odohral celý zápas, jeho krajan Jakub Hromada striedal krátko pred gólom. V drese domácich odohral 84 minút Jakub Považanec.

V ďalšom zápase medzi FK Mladá Boleslav a FC Fastav Zlín sa zrodila remíza 1:1. Oba tímy tak stále čakajú na prvú výhru po ligovom reštarte, Boleslav je v tabuľke ôsma, Zlín štrnásty.

Líder tabuľky Slavia Praha zvíťazil na pôde posledného 1. FK Příbram tesne 1:0. Hostia mali počas celého priebehu viac z hry, no dlho sa nedokázali strelecky presadiť. Podarilo sa to až v 82. minúte striedajúcemu chorvátskemu útočníkovi Petarovi Musovi.

Česká liga – 27. kolo:

Streda:

SFC Opava – Bohemians Praha 1905 0:1 (0:0)
Gól: 72. Pulkrab
Mondek od 70. min. – Le Giang odchytal celý zápas

1. FC Slovácko – MFK Karviná 2:0 (2:0)
Góly: 4. Havlík, 39. Daníček (z 11 m)
za hostí Čonka celý zápas, Janečka od 19. min., Guba od 46. min.

Dynamo České Budějovice – Sigma Olomouc 2:0 (0:0)
Góly: 49. Čavoš, 79. Kladrubský
Schranz celý zápas, Mészáros od 56. min. – Greššák celý zápas

Baník Ostrava – Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)
Góly: 33. Bucha (z 11 m), 78. Kovařík

Utorok:

FK Jablonec – FC Slovan Liberec 0:1 (0:0)
Gól: 80. Malinský
J. Považanec hral do 84. min – M. Koscelník celé stretnutie, J. Hromada hral do 80. min

FK Mladá Boleslav – FC Fastav Zlín 1:1 (1:1)
Góly: 24. Budínský – 21. Tatajev (vl.)