Ďalší Slovák v Premier League? Rodák chce vychytať postup

26.05.2020 19:25
Marek Rodák, Gabriel Jesus, Terence Kongolo
Brankár Fulhamu Marek Rodák v zrážke s Gabrielom Jesusom z Manchestru City a spoluhráčom Terencom Kongolom. Autor: ,

Brankár slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Rodák predĺžil kontrakt v FC Fulham do leta 2024 s opciou na ďalší rok.

V klube pôsobí od juniorských čias a hosťoval vo viacerých ďalších anglických tímoch na čele s Rotherhamom United.

Dvadsaťtriročný Rodák odchytal v tejto sezóne The Championship 24 zápasov, inkasoval 23 gólov a desaťkrát si udržal čisté konto.

„Zisk takejto zmluvy vnímam ako veľkú prestíž a nesmierne si cením dôveru, ktorú do mňa klub vkladá. Anglicko je kolíska futbalu a hrať na ich trávnikoch je vždy zážitok, ktorý ma ženie dopredu,“ povedal košický odchovanec.

Informáciu o podpise zmluvy potvrdil v tlačovej správe aj Rodákov agent Karol Csontó zo spoločnosti Stars&Friends:

"Aj keď futbalové ihriská zívajú prázdnotou po celom svete, v Stars&Friends nezaháľame ani v tomto zložitom období, aby sme našim hráčom zabezpečili skvelú futbalovú budúcnosť.

Rokovania s klubom preto chvíľu trvali a neboli ľahké, ale ‚Rody‘ má našliapnuté stať sa veľkou hviezdou medzi brankármi, čo potvrdzuje aj finálny kontrakt. Verím, že Fulhamu vychytá návrat do Premier League a jeho postavenie sa tým ešte zlepší."

„Chalupári“ figurujú po 37 kolách ročníka, ktorý prerušila pandémia koronavírusu, na tretej priečke. Tá zaručuje účasť v play off o postup do Premier League.

Na prvých dvoch miestach, odkiaľ sa medzi elitu ide priamo, sú Leeds United a West Browmich Albion s náskokom siedmich, resp. šiestich bodov pred Fulhamom.

#anglicko #FC Fulham #futbal #Marek Rodák
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku