Mal pozitívny test na koronavírus, no už hrá a strelil gól

Futbalisti tímu Schalke 04 sa v 1. bundeslige po návrate do súťažného diania trápia, v nedeľu nestačili v zápase 27. kola na Augsburg doma 0:3.

22.05.2020 22:25 , aktualizované: 24.05.2020 20:26
Marcel Sabitzer z Lipska (vpravo) v súboji s... Foto: SITA/AP, Kai Pfaffenbach
Marcel Sabitzer Marcel Sabitzer z Lipska (vpravo) v súboji s Robinom Quaisonom z Mainzu.

Družstvo, ktoré bojuje o priečky zaisťujúce účasť v európskych ligách, tak po prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu zatiaľ nezískalo ani bod.

Po vysokej prehre 0:4 v porýnskom derby s Dortmundom podľahli hráči Schalke prekvapujúco hladko aj o záchranu bojujúcim Bavorom. Už v 6. min dostali gól z priameho kopu od Eduarda Löwena a ďalšie dva zásahy inkasovali v záverečnej pätnásťminútovke z brejkov.

Tretí tím tabuľky RB Lipsko si hladko poradil s Mainzom 5:0 na jeho trávniku a po troch remízach v sérii opäť bodoval naplno. Tromi gólmi sa zaskvel útočník Timo Werner.

Skóroval aj rakúsky reprezentant Marcel Sabitzer, ktorý mal pred vyše tromi týždňami pozitívny test na nový koronavírus.

Dvadsaťšesťročný krídelník RB Lipsko následne podstúpil dvojtýždňovú karanténu a po nej mal ďalšie testy už s negatívnymi výsledkami. V nedeľu o tom informovala agentúra APA s odvolaním sa na denník Bild a športový magazín kicker.

Sabitzer vynechal dva týždne tímových tréningov a tak po reštarte bundesligy nastúpil proti Freiburgu (1:1) len z lavičky náhradníkov. Pri nedeľňajšom súboji na pôde Mainzu už figuroval v základe a okrem gólu pridal aj jednu asistenciu.

V „záchranárskom“ súboji medzi Kolínom nad Rýnom a Düsseldorfom sa zrodila remíza 2:2. Hostia pritom mali tri body na dosah, lenže v úplnom závere dvakrát inkasovali. Zaskvel sa stredopoliar Dominick Drexler, ktorý na oba góly prihral. Dve minúty pred koncom po jeho centri skóroval hlavou Anthony Modeste a v nadstavenom čase podobným spôsobom Jhon Cordoba.

Bayern si udržal náskok

Futbalisti Bayernu Mníchov si udržali štvorbodový náskok na čele, keď v sobotu zvíťazili nad Eintrachtom Frankfurt vysoko 5:2. Hosťujúci Martin Hinteregger si pripísal oba presné zásahy zdolaného tímu, ale aj vlastný gól, ktorým stanovil konečné skóre.

Úvodný gól obhajcu titulu vsietil v 17. minúte Leon Goretzka. „Sme radi, že môžeme opäť hrať súťažné zápasy. Musíme sa zamerať na štandardné situácie, príliš z nich inkasujeme a to nie je dobré. Nebojíme sa však utorňajšieho duelu s Dortmundom,“ povedal Goretzka podľa agentúry DPA.

Papieroví diváci v Mönchengladbachu Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Minúta ticha pred zápasom medzi Borussiou...

Striedajúci Bénes prehru neodvrátil

Na druhej pozícii figuruje Borussia Dortmund, ktorá zvíťazila na pôde VfL Wolfsburg 2:0. O góly sa postarali Raphael Guerreiro a Achraf Hakimi, domáci dohrávali od 82. minúty bez vylúčeného Felixa Klausa.

Borussia Mönchengladbach prehrala na vlastnom štadióne s Bayerom Leverkusen 1:3. V domácich farbách prišiel na ihrisko v 76. minúte slovenský stredopoliar László Bénes, no jeho tímu sa už nepodarilo zvrátiť nepriaznivý stav.

Brankár Mönchengladbachu Yann Sommer a Sven... Foto: SITA/AP, Ina Fassbender
Yann Sommer, Sven Bender Brankár Mönchengladbachu Yann Sommer a Sven Bender z Leverkusenu počas netradičných rozhovorov.

„Bol to zápas najvyššej priority, prehrali sme ho a to je jednoznačne veľmi trpké. Mali sme veľké plány, no Leverkusen pristúpil k zápasu aktívnejšie a v prvom polčase bol lepší. Do druhého dejstva sme vstúpili veľmi dobre a mohli sme ísť aj do vedenia, no Thurama v dobrej šanci výrazne vyrušili a hneď z protiútoku prišlo k jedenástke, o ktorej môžeme diskutovať. Musíme sa z toho otriasť a získať body v Brémach,“ vyhlásil tréner Borussie Marco Rose.

Dva góly v drese Leverkusenu strelil útočník Kai Havertz, no kouč Peter Bosz nechcel chváliť iba jeho. „Celý tím predviedol skvelú prácu a Kai bol jeho súčasťou. Vedeli sme, že toto bude dôležitý zápas o miestenku v Lige majstrov, a ukázali sme to. Hrali sme veľmi dobre najmä v prvom polčase,“ povedal Bosz podľa agentúry DPA.

Hertha ide ako píla

Dva zápasy po reštarte, šesť bodov a skóre 7:0. Taká je vizitka Herthy Berlín. V piatkovom úvodnom stretnutí 27. kola zvládli derby s Unionom na výbornú. Zvíťazili 4:0 a šplhajú sa tabuľkou Bundesligy nahor.

Góly padali až v druhom polčase. V rozmedzí 51. až 61. minúty sa postupne presadili domáci kapitán Vedad Ibiševič, Dodi Lukebakio a Matheus Cunha, čím rozhodli o pohodlnom víťazstve favorita. Konečnú podobu výsledku dal štvrťhodinu pred koncom stopér Dedryck Boyata.

K víťazstvu prispel aj pravý obranca Herthy Peter Pekarík. Slovenský reprezentant nemal veľa práce, na pravom kraji obrany podal spoľahlivý výkon.

Obranca Herthy Berlín Peter Pekarík v zápase... Foto: SITA/AP, Stuart Franklin
Peter Pekarík Obranca Herthy Berlín Peter Pekarík v zápase proti Unionu.

Hertha bola v drvivej väčšine zápasu lepším mužstvom. Nadviazala tak na minulotýždňový triumf nad Hoffenheimom 3:0.

Bundesliga obnovila zápasové dianie ako prvá z elitných európskych líg po vynútenej koronavírusovej prestávke, súboje sa pre pandémiu hrajú za zatvorenými dverami.

Reštart Bundesligy Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Nemecký rozhodca Deniz Aytekin.

27. kolo:

Nedeľa:

1. FC Kolín nad Rýnom – Fortuna Düsseldorf 2:2 (0:1)
Góly: 88. Modeste, 90.+1 Cordova – 41. Karaman, 61. Thommy

Schalke 04 Gelsenkirchen – FC Augsburg 0:3 (0:1)
Góly: 6. Löwen, 76. Sarenren-Bazee, 90.+1. Cordova

1. FSV Mainz – RB Lipsko 0:5 (0:3)
Góly: 11., 48. a 75. Werner, 23. Poulsen, 36. Sabitzer

Sobota:

Bayern Mníchov – Eintracht Frankfurt 5:2 (2:0)
Góly: 17. Goretzka, 41. Müller, 46. Lewandowski, 61. Davies, 74. Hinteregger (vlastný) – 52. a 55. Hinteregger

SC Freiburg – Werder Brémy 0:1 (0:1)
Gól: 19. Bittencourt. ČK: 88. Bargfrede (Brémy) po 2. ŽK

Borussia Mönchengladbach – Bayer Leverkusen 1:3 (0:1)
Góly: 52. Thuram – 7. a 58. Havertz (druhý z 11 m), 81. S. Bender