Futbal a vzrušenie. V Kórei posadili do hľadiska sexuálne bábiky

18.05.2020 09:34

Športové kluby musia v súčasnosti riešiť dilemu, ako zaplniť prázdne tribúny na zápasoch počas koronakrízy.

Futbalisti FC Soul.
Futbalisti FC Soul. Autor: facebook.com/fcseoul

Nemecký futbalový klub Borussia Mönchengladbach, dres ktorého oblieka aj slovenský reprezentant László Bénes, to vyriešil po svojom.

Fanúšikom ponúkol možnosť zakúpiť si maketu z kartónu s vlastnou podobizňou. Tie potom klub umiestni na štadión počas zápasov. Službu si doteraz objednalo viac ako 12 000 priaznivcov.

S originálnou ideou prišli funkcionári FC Soul. Ak by však vedeli, akú búrku nevôle tým rozpútajú, isto by od nápadu upustili.

Jeden z najpopulárnejších klubov v Južnej Kórei odštartoval sezónu počas uplynulého víkendu. Hľadisko zaplnili figuríny, podľa funkcionárov „prémiové manekínky“.

Pozorní fanúšikovia, ktorí sledovali zápas cez internet, rýchlo zistili, že ide o sexuálne bábiky. Niektoré z nich držali reklamy na webové stránky s erotickým motívom, hoci reklama na pornografiu ju v Kórei zakázaná.

„Figuríny vyzerali ako živé. Preto sme sa rozhodli, že ich posadíme do hľadiska. Po zápase sme zistili, že fanúšikovia tým boli pobúrení. Klub sa im za to ospravedlnil,“ povedal športový manažér FC Soul Lee Ji-hoon pre BBC.

Nemecký
		rozhodca Deniz Aytekin.
Jeden z
		usporiadateľov pred štadiónom v Dortmunde.
+11Hráči Schalke počas
		zápasu v Dortmunde.
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

debata
Viac na túto tému: #koronavírus #Južná Kórea #futbal #FC Soul