Jedna z Rooneyho srdcoviek. Pripomeňte si pamätný volej Van Persieho

Wayne Rooney vybral na Facebooku jeden zo svojich najobľúbenejších gólov, na ktorom sa nejakým spôsobom podieľal. Ide o zásah Robina Van Persieho, ktorý sa zrodil po jeho prihrávke presne pred 7 rokmi.

22.04.2020 23:37
Manchester United, gól Foto: ,
Futbalisti Manchestru United po góle v zápase proti Aston Ville 22. apríla 2013.

V 34. kole futbalovej Premier League zdolal Manchester United Aston Villu 3:0 a holandský kanonier bol jediným strelcom zápasu. Víťazstvo spečatil hetrikom už do polčasu.

Spomínanú parádnu akciu zakončil v 13. minúte, keď domácich poslal do dvojgólového vedenia. Zužitkoval Rooneyho center z vyše 50 metrov a z voleja usmernil loptu do siete.

Znamenalo to, že hráči z Old Traffordu si v predstihu štyroch kôl zabezpečili majstrovský titul, doteraz posledný. Mal aj ďalší špeciálny rozmer – išlo o rozlúčkovú sezónu legendárneho trénera Alexa Fergusona.

Viac na túto tému: #Manchester United #Wayne Rooney #Robin van Persie