Rešpekt je preč, úbohý tím, schytal Liverpool. Opatrenia prehodnotil

, 05.04.2020 19:56, aktualizované: 06.04.2020 20:13
Liverpool, fanúšikovia
Fanúšikovia Liverpoolu. Autor: ,

Vedenie anglického futbalového klubu FC Liverpool zmenilo názor a ospravedlnilo sa za spôsob, ako sa plánovalo vysporiadať s neistou finančnou situáciou v čase pandémie koronavírusu.

Líder tabuľky Premier League v aktuálne prerušenom ročníku chcel poslať časť zamestnancov na nútenú dovolenku, aby mohli čerpať avizovanú pomoc od štátu vo výške 80 percent príjmu. Zvyšných 20 im klub sľúbil doplatiť.

„The Reds“ sa za tento postup dostali pod silnú kritiku. Tá sa sústredila na fakt, že Liverpool jej jeden z najúspešnejších a najbohatších klubov na svete a chystal sa na krytie strát využiť verejné peniaze.

„Uznali sme, že sme minulý týždeň prišli k nesprávnym záverom. Je nám to ľúto a ospravedlňujeme sa. Musíme nájsť iné možnosti, ako budeme vyplácať mzdy zamestnancom,“ citovala BBC slová šéfa výkonného výboru Petra Moorea.

Kritika od bývalých hráčov

Pôvodné liverpoolske plány cez víkend nahnevali napríklad niekdajšieho spoluhráča Martina Škrtela z obrany „červených“ Jamieho Carraghera. Ten na sociálnej sieti uviedol: „Tréner Klopp prejavoval súcit od začiatku pandémie, hráči sa intenzívne zapájali do debaty o znížení platov, ale zrazu je všetok rešpekt voči tomuto klubu preč. Liverpool je úbohý.“

Bývalý zakončovateľ Liverpoolu z deväťdesiatych rokov Stan Collymore použil ešte ostrejšie slová.

„Je to nechutný a hnusný plán. Podpora na nútenej dovolenke je pre malé firmy, aby neskrachovali. Každý z týchto majiteľov ale má peniaze, ich kluby majú donebasiahajúcu hodnotu. Tak nech niečo vytiahnu z vrecka!“ hneval sa Collymore podľa britského portálu Evening Standard.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#koronavírus #FC Liverpool
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku