Legenda kritizuje: Prečo sú dôležitejšie peniaze ako zdravie?

02.04.2020 10:19
Marc Overmars
Marc Overmars vľavo pózuje s Pavlom Nedvědom pri trofeji Ligy majstrov. Autor: ,

V holandskom futbalovom klube Ajax Amsterdam sa rozhodnutie o dočasnom pozastavení tamojšej Eredivisie do 1. júna nestretlo s veľkým porozumením.

Športový riaditeľ Ajaxu Marc Overmars sa pustil do tvrdej kritiky na adresu Holandského futbalového zväzu (KNVB), že ligu pre pandémiu koronavírusu nezrušil.

"Prečo sú v tomto momente dôležitejšie peniaze a nie verejné zdravie? Dúfal som, že KNBV si vyberie vlastné rozhodnutie a nebude sa schovávať za chrbát UEFA. Aj viaceré kluby rozmýšľajú podobne ako my.

Treba čestne povedať, že táto ligová sezóna je mŕtva. Je po zábave. My v Holandsku nie sme takí závislí od príjmov za televízne práva ako v najväčších ligách v Španielsku, Anglicku, Taliansku a Nemecku.

Myslím si, že veľké krajiny dostali UEFA pod tlak, aby sa dohralo za každú cenu," citoval 86-násobného reprezentanta „Oranjes“ denník Telegraaf. Informovala agentúra SID.

Holandsko zaznamenalo 1175 úmrtí a viac než 13.600 nakazených k štvrtku 8.00 SELČ. Počet smrteľných obetí SARS-CoV-2 sa podľa údajov „Coronavirus COVID-19 Global Cases by Johns Hopkins CSSE“ celosvetovo zvýšil na 47.000, v 203 krajinách/re­giónoch sveta ho diagnostikovali u vyše 937.000 osôb.

#Marc Overmars #Eredivisie #Ajax Amsterdam
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku