Ja som formula, ty len motokára. Benzema pourážal Girouda

30.03.2020 17:48
Karim Benzema
Karim Benzema. Autor: ,

Francúzsky futbalový útočník Karim Benzema zo španielskeho klubu Real Madrid sám seba označil za "monopost formuly 1" a svojho krajana Oliviera Girouda z londýnskeho tímu FC Chelsea za obyčajnú "motokáru".

Benzema pritom vo francúzskej reprezentácii chýba od roku 2015, kým Giroud bol v základnej zostane „Les Bleus“ ešte vlani v novembri v kvalifikačnom zápase proti výberu Albánska v boji o majstrovství Európy, ktoré neskôr presunuli na rok 2021.

„Nemýľte si formulu 1 s motokárou. A to som ešte mierny,“ vyjadril sa Benzema na instagrame a doplnil: „Viem, že ja som ako monopost formuly 1. Myslíte si, že všetci majú radi jeho hru? Nie som si veľmi istý.“

Útočník Chelsea Olivier Giroud oslavuje zisk...
Útočník Chelsea Olivier Giroud oslavuje zisk trofeje. Autor: Reuters, PHIL NOBLE

Benzema v Reale Madrid odohral už viac ako 500 zápasov, v sezóne 2019/2020 v 32 dueloch zaznamenal 19 presných zásahov. Giroud v aktuálnom ročníku absolvoval za Chelsea len päť stretnutí.

Tréner francúzskej reprezentácie Didier Deschamps v roku 2015 vyradil Benzemu z kádra národného tímu, pretože sa jeho meno objavilo pri vyšetrovaní sexuálneho škandálu. Giroud bol v roku 2018 súčasťou víťazného tímu Francúzska na MS v Rusku. Vo francúzskej reprezentácii absolvoval 97 zápasov a strelil 39 gólov.

#Olivier Giroud #Karim Benzema
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku