Real prepustil prvé miesto Barcelone. Nečakane padol s Betisom

Futbalisti Realu Madrid nečakane prehrali v nedeľňajšom zápase 27. kola španielskej ligy na ihrisku Betisu Sevilla 1:2.

07.03.2020 20:42 , aktualizované: 08.03.2020 23:25
Vinícius Júnior Foto: ,
Lionel Messi medzi hráčmi Realu Sociedad.

Po týždni tak prepustili post lídra súťaže Barcelone, ktorá momentálne vedie tabuľku s dvojbodovým náskokom.

V tabuľke až dvanásty Betis sa dočkal ligového triumfu po šiestich zápasoch. V prvom polčase poslal domácich do náskoku Sidnei a hoci ešte pred prestávkou vyrovnal z penalty Karim Benzema, hrdinom sa v 82. minúte stal autor víťazného gólu Betisu Cristian Tello.

Zachraňujúca sa Mallorca v základnej zostave so slovenským obrancom Martinom Valjentom v sobotu zvíťazila na ihrisku Eibaru 2:1.

FC Sevilla remizovala na ihrisku Atlética Madrid 2:2. Všetky štyri góly padli už v prvom polčase. Hostia sa dostali do vedenia v 19. minúte zásluhou Luuka de Jonga, no domáci otočili v priebehu štyroch minút po góloch Alvara Moratu z pokutového kopu a Joaa Felixa. V závere polčasu vyrovnal na konečných 2:2 z penalty Lucas Ocampos.

FC Barcelona po prehre v El Clásicu v sobotu zvíťazila vďaka premenenému pokutovému kopu Lionela Messiho nad Realom Sociedad 1:0.

Podľa trénera FCB Quiqueho Setiéna však jeho zverencom výrazne pomohol aj systém videoasistenta rozhodcu známy pod skratkou VAR, ktorý dodatočne odhalil ruku obrancu Realu Sociedad Robina le Normanda.

Treba dodať, že VAR jeden gól Barcelončanom aj uprel. To keď v nadstavenom čase druhého polčasu trafil obranca Jordi Alba. Lenže jeho spoluhráč Ansu Fati, ktorý mu prihral, sa predtým ocitol v ofsajde.

Vinícius Júnior z Realu Madrid a oslavujúci... Foto: SITA/AP, Miguel Morenatti
Vinícius Júnior Vinícius Júnior z Realu Madrid a oslavujúci hráči Betisu.

„Penaltový incident som nevidel. Bol som príliš ďaleko od miesta činu. Vyhrali sme zásluhou systému VAR, ale utvorili sme si dosť ďalších šancí. Boli v zápase momenty, keď sme zaostávali, ale boli sme aj nebezpeční,“ uviedol Quique Setién.

Tréner katalánskeho veľkoklubu vravel, že od Realu Sociedad očakával veľký odpor. Mal na to niekoľko dôvodov.

„Predchádzajúcich šesť zápasov vyhrali vrátane úspechu na San Bernabeu v Madride. V tabuľke La Ligy sú na šiestom mieste a v Copa del Rey si zahrajú vo finále. Sú skvelí v hre s loptou a nikdy sa nevzdávajú. Ak sa im darí napádať, môžu súperom spôsobiť veľké problémy,“ dodal Setién na adresu súpera v súboji 27. kola.