Najskôr vymietol bufet, potom šibenicu. Chorvátsky Messi sa pripomenul

Dve podobné strely, dva odlišné efekty. Futbalista holandského Heerenveenu Alen Halilovič zaujal v priebehu šiestich minút víkendového zápasu Eredivisie proti ADO Den Haag.

24.02.2020 12:28

Najskôr sa v 73. minúte snažil zatočiť loptu z hranice šestnástky do súperovej bránky, no skončila v bufetovom okienku:

Zakrátko sa dostal do podobnej situácie, tentoraz však mieril presne – a vymietol šibenicu. Vyrovnal na konečných 2:2.

Krídelník, ktorý sa stal v júni 2013 ako 16-ročný najmladším hráčom v histórii chorvátskej seniorskej reprezentácie, je v Holandsku na hosťovaní z milánskeho AC.

Pred pár rokmi patril medzi najväčšie talenty svetového futbalu, po prestupe z Dynama Záhreb do Barcelony ho prezývali Chorvátsky Messi. V tvrdej konkurencii katalánskeho tímu sa však neuchytil a v A-tíme neodohral ani jedno stretnutie.

Viac na túto tému: #ADO Den Haag #SC Heerenveen #Alen Halilovič