Triumf Barcy v dráme s dvoma vylúčeniami. Valjent nezabránil prehre

Futbalisti RCD Mallorca prehrali v nedeľňajšom zápase 23. kola španielskej La Ligy na ihrisku Espanyolu Barcelona 0:1. O triumfe domáceho tímu rozhodol gól Raula De Tomasa z 58. minúty.

09.02.2020 17:57 , aktualizované: 23:05
Messi Foto: ,
Sergio Busquets dvíha Lionela Messiho. Pri triumfe Barcelony trikrát asistoval.
debata (2)

V drese Mallorcy odohral celý zápas na stopérskom poste slovenský obranca Martin Valjent. Espanyol sa vďaka víťazstvu odlepil z dna tabuľky. Mallorca prehrala štvrté súťažné stretnutie v rade.

Real Madrid potvrdil post lídra tabuľky triumfom 3:1 na ihrisku Osasuny Pamplona. Unai Garcia síce poslal domácich do vedenia, no skóre ešte v prvom polčase otočili Isco a Sergio Ramos, výhru spečatil pred koncom Lucas Vazquez. Real Madrid odčinil pohárové vypadnutie s Realom Sociedad.

Real vyhral piaty ligový duel za sebou a má stále trojbodový náskok pred Barcelonou. Katalánci na pôde Betisu dvakrát prehrávali, ale napokon triumfovali 3:2.

Pri všetkých troch góloch hostí asistoval Lionel Messi, rozhodujúci zásah si pripísal v 72. minúte Clement Lenglet. Ten neskôr videl, rovnako ako autor druhého gólu domácich Nabil Fekir, červenú kartu.

Celta Vigo sa po ôsmich zápasoch dočkala ligového víťazstva, keď si doma poradila s FC Sevilla 2:1. V nadstavení rozhodol dánsky útočník Pione Sisto.

Futbalisti Atletica Madrid zdolali na domácej pôde Granadu 1:0. Jediný gól strelil už v 6. minúte Angel Correa. Zverenci trénera Diega Simeoneho sa po troch ligových zápasoch bez výhry dočkali plného bodového zisku.

Getafe si poradilo s Valenciou 3:0. V dueli o tretie miesto v La Lige prispel výrazným spôsobom k víťazstvu domácich 37-ročný veterán Jorge Molina, ktorý v priebehu necelých desiatich minút dvakrát skóroval.

V úvodnom sobotňajšom zápase vyhralo Levante doma nad Leganes 2:0. Pre tím z Valencie je to prvé víťazstvo po predchádzajúcich štyroch prehrách v sérii.

La Liga, 23. kolo

NEDEĽA

Espanyol Barcelona – RCD Mallorca 1:0 (0:0)
Gól: 58. De Tomas
M. Valjent (Mallorca) odohral celý zápas

Real Sociedad San Sebastian – Athletic Bilbao 2:1 (0:0)
Góly: 65. Portugues, 83. Isak – 71. Williams, ČK: 89. Muniain (Bilbao)

Osasuna – Real Madrid 1:3 (1:2)
Góly: 14. U. Garcia – 33. Isco, 38. Ramos, 85. Lucas Vazquez

Celta Vigo – FC Sevilla 2:1 (0:1)
Góly: 78. Aspas, 90.+1 Sisto – 23. Nasjrí

Betis Sevilla – FC Barcelona 2:3 (2:2)
Góly: 7. Canales (z 11m), 27. Fekir – 10. De Jong, 45.+3 Busquets, 73. Lenglet, ČK: 77. Fekir – 79. Lenglet