Veľkolepý obrat Interu v derby s AC. Gattuso stiahol Lobotku po polčase

Futbalisti Interu Miláno sú na čele talianskej Serie A. V nedeľňajšom derby v rámci 23. kola zdolali mestského rivala AC 4:2, hoci v polčase prehrávali o dva góly. Po prestávke skóre otočili a tabuľku vedú o skóre pred Juventusom Turín. Slovenský obranca Milan Škriniar odohral za Inter celý zápas a inkasoval žltú kartu.

08.02.2020 22:46 , aktualizované: 09.02.2020 22:46
Inter Foto: ,
Radosť futbalistov Interu Miláno. V mestskom derby proti AC dosiahli veľkolepý obrat.

Prvý polčase vyznel pre hostí, ktorí v jeho závere dvakrát gólovo udreli. Najskôr Zlatan Ibrahimovič pripravil v 40. minúte gólovú pozíciu pre Anteho Rebiča a v nadstavení sám hlavou zblízka po rohovom kope zvýšil už na 2:0.

Inter ale po zmene strán v priebehu necelých dvoch minút vyrovnal – chvíľu po presnom voleji Marcela Brozoviča dal na 2:2 Matias Vecino. Obrat dokonal v 70. minúte obranca Stefan de Vrij hlavičkou po rohu a výhru 4:2 korunoval Romelu Lukaku v 93. minúte.

Hráči SSC Neapol nečakane prehrali doma s Lecce 2:3. Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka odohral za domácich prvý polčas. Neapol prehrával v prestávke 0:1 a hoci hneď po zmene strán dokázal vyrovnať zásluhou Arkadiusza Milika, napokon si o záchranu bojujúce Lecce pripísalo plný bodový zisk. Zásluhu na tom má najmä dvojgólový Gianluca Lapadula.

Lazio uspelo na ihrisku Parmy 1:0 po góle Felipeho Caiceda v 41. minúte. Rimania ťahajú 18-zápasovú šnúru bez ligovej prehry. V drese Parmy odohral celý zápas Juraj Kucka a v prvom polčase videl žltú kartu.

Brescia v základnej zostave so Slovákom Nikolasom Špalekom remizovala s Udinese 1:1. Hrdinom bol najskôr v 81. minúte domáci Dimitri Bisoli, ale v nadstavení vyrovnal Rodrigo De Paul. Špalek hral do 59. minúty.

Sassuolo vyhralo na ihrisku Spalu 2:1. O triumfe hostí rozhodol v 90. minúte Jeremie Boga. Slovenský reprezentant Lukáš Haraslín sedel na lavičke Sassuola.

Futbalisti majstrovského Juventusu prehrali na ihrisku Hellasu Verona 1:2. Utrpeli tretiu prehru v ligovej sezóne.

Zverenci trénera Maurizia Sarriho v priebehu tejto sezóny doplácajú na nevýrazné výkony stredopoliarov, ktorí nedokážu súvisle kombinovať a rozohrávku často kazia nepresnosťou. V medzihre viazne aj konzistencia v zásobovaní útočného trojlístka presnými prihrávkami.

„Musíme pochopiť, že víťazstvo nie je samozrejmosťou. Z dôvodu nedbalosti a straty koncentrácie sme prišli o tri body,“ citovala Sarriho agentúra AFP.

Futbalisti FC Turín sa v najvyššej talianskej futbalovej súťaži naďalej trápia, prehrali už štvrtý zápas za sebou. Na domácom ihrisku v sobotu nestačili na Sampdoriu Janov, s ktorou prehrali 1:3. O plnom bodovom zisku rozhodli hostia tromi gólmi v priebehu ôsmich minút.

V prvom z troch sobotňajších zápasov prehrala Fiorentina doma s Atalantou 1:2. O víťazstvo hostí, ktorí dokázali v druhom polčase otočiť skóre, sa svojou typickou strelou spoza šestnástky postaral ukrajinský stredopoliar Ruslan Malinovskij.

Inter Miláno – AC Miláno 4:2 (0:2)
Góly: 51. Brozovič, 53. Vecino, 70. De Vrij, 90.+3 Lukaku – 40. Rebič, 45.+1 Ibrahimovič
M. Škriniar za domácich celý zápas + ŽK

SOBOTA

ACF Fiorentina – Atalanta Bergamo 1:2 (1:0)
Góly: 32. Chiesa – 52. Zapata, 72. Malinovskij

FC Turín – Sampdoria Janov 1:3 (0:0)
Góly: 56. Verdi – 70. a 75. Ramirez, 79. Quagliarella, ČK: 78. Izzo (Turín)

Hellas Verona – Juventus Turín 2:1 (0:0)
Góly: 76. Borini, 86. Pazzini (z 11 m) – 65. C. Ronaldo

PIATOK

AS Rím – FC Bologna 2:3 (1:2)
Góly: 22. Denswil (vlastný), 72. Mchitarjan – 26. a 51. Barrow, 16. Orsolini. ČK: 80. Cristante (AS)