Bayern nezlomil húževnaté Lipsko. Extrenčan zostrelil Dortmund

Futbalisti Bayernu Mníchov remizovali v nedeľňajšom šlágri 21. kola nemeckej Bundesligy s RB Lipsko 0:0. Pred svojím súperom tak majú na čele tabuľky naďalej náskok jedného bodu. Bayern predtým naplno bodoval v šiestich ligových stretnutiach.

08.02.2020 20:27 , aktualizované: 09.02.2020 19:52
Lewandowski Foto: ,
Bayernu Mníchov nepomohol ku gólu ani elitný kanonier Robert Lewandowski.

Druhý nedeľňajší zápas medzi Borussiou Mönchengladbach a 1. FC Kolín sa po dohode s hasičským a policajným zborom rozhodli kompetentní zrušiť z dôvodu očakávania silnej víchrice a búrky.

Werder Brémy prehral s Unionom Berlín 0:2 a pripísal si na svoje konto tretiu prehru v sérii. Brémy sa v tabuľke zosunuli na predposlednú, 17. priečku, keď na posledný Paderborn majú náskok len jedného bodu.

Ten remizoval na ihrisku Schalke 1:1, keď na gól domáceho Ahmeda Kutucu odpovedal deväť minút pred koncom riadneho hracieho času Klaus Gjasula.

Po štyroch prehrách v rade sa z víťaztsva tešili hráči FSV Mainz, ten vyhral na ihrisku Herthy Berlín 3:1 vďaka hetriku švédskeho stredopoliara Robina Quaisona.

V záverečnom zápase sobotňajšieho programu videli diváci leverkusenskej BayArene strelecké preteky medzi domácim Bayerom a Borussiou Dortmund, v ktorých napokon zvíťazili domáci 4:3. Leverkusen sa ujal vedenia v 20. minúte, keď sa po rýchlom protiútoku presadil Kevin Volland.

O dve minúty však po rohovom kope vyrovnal prudkou hlavičkou Mats Hummels a o ďalších jedenásť minút posunul hostí do vedenia Emre Can. Domáci však v závere prvého polčasu vyrovnali opäť zásluhou Vollanda.

Po zmene strán sa v 65. Dortmund po druhý raz v zápase dostal do vedenia, keď z rohu päťky presne namieril Raphael Guerreiro. Leverkusen však predviedol obrat, keď najskôr v 81. minúte vyrovnal Leon Bailey – bývalý hráč AS Trenčín – a o minútu na to urobil gólovú bodku zápasu presnou hlavičkou Lars Bender.

Devätnásťročná nórska senzácia Eling Haaland v 5. zápase v drese Dortmundu premiérovo neskóroval. V úvodných 4 dueloch po prestupe zo Salzburgu nasúkal za BVB 8 gólov.

Bundesliga, 21. kolo

NEDEĽA

Bayern Mníchov – RB Lipsko 0:0

SOBOTA

Hertha Berlín – FSV Mainz 1:3 (0:1)
Góly: 84. Bruma (vlastný) – 17., 82., 90.+4 Quaison (tretí z 11 m), ČK: 89. Wolf (Hertha)

Schalke 04 Gelsenkirchen – SC Paderborn 1:1 (0:0)
Góly: 63. Kutucu – 81. Gjasula

Werder Brémy – Union Berlín 0:2 (0:0)
Góly: 52., 72 Bulter

SC Freiburg – TSG 1899 Hoffenheim 1:0 (1:0)
Gól: 40. Waldschmidt (z 11 m)

VfL Wolfsburg – Fortuna Düsseldorf 1:1 (0:1)
Góly: 50. Steffen – 13. Zimmermann, ČK: 48. Pongracic (Wolfsburg)

Bayer Leverkusen – Borussia Dortmund 4:3 (2:2)
Góly: 20., 43. Volland, 81. Bailey, 82. Bender – 20. Hummels, 33. Can, 65. Guerreiro