Lobotka si zahral hodinu. Neapolu pomohol k trom bodom

Portugalský kanonier Cristiano Ronaldo nepoľavuje v strieľaní gólov ani v pokročilom futbalovom veku.

01.02.2020 20:28 , aktualizované: 03.02.2020 22:36
Dries Mertens, Jose Callejón Foto: ,
Neapolčania Dries Mertens a Jose Callejón.

Rodák z Madeiry si v sobotňajšom zápase talianskej Serie A proti Fiorentine dal predčasný darček k stredajším 35. narodeninám, keď sa na víťazstve Juventusu Turín 3:0 podieľal dvomi gólmi. CR7 sa presadil v 40. a 80. min duelu, v oboch prípadoch poslal loptu z pokutového kopu presne k pravej žrdi.

Cristiano Ronaldo zaznamenal v 19 tohtosezónnych zápasoch Serie A 19 gólov, iba o dva menej ako v priebehu celej uplynulej sezóny. Kapitán majstrov Európy 2016 a 5-násobný najlepší futbalista sveta skóroval už v deviatom stretnutí za sebou, čo sa vyše 14 rokov nepodarilo žiadnemu hráčovi „starej dámy“. Napodobnil tak kúsok Francúza Davida Trezegueta z decembra 2005.

Niekdajší hráč Realu Madrid či Manchestru United si v nedeľu pripísal aj jedno jubileum. V najvyššej súťaži na Apeninskom polostrove nastúpil na 50. zápas. Doteraz sa v Serie A podieľal na 50 zásahoch „Juve“ – 40 sám strelil a na ďalších desať prihral.

Juventus si vďaka víťazstvu upevnil vedúcu pozíciu v tabuľke.

Lazio zvíťazilo nad SPAL Ferrara 5:1. Zápas rozhodli už v prvom polčase, keď sa dvakrát presadili Ciro Immobile a Felipe Caicedo. V 72. minúte sa na ihrisko dostal aj slovenský stopér domácich Denis Vavro. Lazio v Serie A neprehralo už v 16. zápase za sebou.

V poslednom nedeľňajšom zápase vyhral Inter Miláno, v základnej zostave so slovenským reprezentačným obrancom Milanom Škriniarom, na ihrisku Udinese 2:0. Oba góly strelil belgický útočník Romelu Lukaku. Druhý Inter vyhral prvýkrát po troch remízach, na vedúci Juventus stráca tri body.

V pondelňajšej dohrávke uspel Neapol na ihrisku Sampdorie. V Janove zvíťazil 4:2. Za hostí odohral 61 minút slovenský reprezentačný stredopoliar Stanislav Lobotka.

Ďalší Maldini v milánskom AC

V drese AC Miláno sa predstavil ďalší Maldini. V nedeľnom ligovom zápase nastúpil osemnásťročný Daniel, keď absolvoval súťažný debut.

Daniel Malidni nastúpil v 90+3. minúte zápasu s Hellasom Verona (1:1) a nasledoval tak svojho otca Paola, ktorý debutoval pred 35 rokmi, a starého otca Cesareho, ten po prvý raz vybehol na trávnik v červeno-čiernom drese pred 66 rokmi.

Daniel Maldini v drese AC Miláno. Foto: SITA/AP, Spada
Daniel Maldini Daniel Maldini v drese AC Miláno.

„Splnil sa mi sen, len škoda, že ho pokazil výsledok. Cítil som silné emócie, ale môj otec ma podržal. Dúfam, že v ďalšom zápase už získame všetky body,“ povedal mladý ofenzívny stredopoliar podľa agentúry AFP.

Šok pre AS Rím

V sobotňajšom zápase prehrala Brescia na ihrisku Bologne 1:2.

Hosťom sa tak nepodarilo opustiť poslednú priečku tabuľky Serie A. Slovenský stredopoliar Nikolas Špalek (Brescia) do stretnutia nezasiahol.

V súboji tímov s rovnakým počtom bodov a adeptov na pohárovú Európu remizovali hráči šiesteho Cagliari so siedmou Parmou 2:2. Tri minúty pred polčasovou prestávkou našiel center z pravej strany Juraja Kucku, ktorý poslal loptu do siete a vyrovnal na 1:1.

Bod pre hostí vybojoval v piatej minúte nadstaveného času dánsky útočník Andreas Cornelius. Oba tímy majú na konte 32 bodov.

Hráči AS Rím vo večernom zápase nečakane podľahli Sassuolu 2:4, keď už v 26. minúte prehrávali 0:3.

Sumáre:

Pondelok:

Sampdoria Janov – Neapol 2:4 (1:2)
Góly: 26. Quagliarella, 73. Gabbiadini – 3. Milik, 16. Elmas, 83. Demme, 90. Mertens
Stanislav Lobotka (Neapol) hral do 61. minúty.

Nedeľa:

Juventus Turín – AC Fiorentina 3:0 (1:0)
Góly: 40. a 80. Cristiano Ronaldo (oba z pok. kopu), 90.+ De Ligt

AC Miláno – Hellas Verona 1:1 (1:1)
Góly: 29. Calhanoglu – 13. Faraoni, ČK: 68. Amrabat (Hellas)

Atalanta Bergamo – FC Janov 2:2 (2:2)
Góly: 13. Toloi, 35. Iličič – 19. Criscito (z 11 m), 33. Sanabria, ČK: 83. Behrami (Janov) po druhej ŽK

Lazio Rím – SPAL Ferrara 5:1 (4:0) Góly: 3. a 29. Immobile, 16. a 38. Caicedo, 58. Adekanye – 65. Missiroli D. Vavro nastúpil za domácich v 72. minúte

Lecce – FC Turín 4:0 (2:0)
Góly: 11. Deiola, 19. Barák, 64. Falco, 78. Lapadula (z 11 m)

Udinese – Inter Miláno 0:2 (0:0)
Góly: 64. a 71. Lukaku (druhý z 11m)