Nórsky zázrak Haaland strelil ďalšie dva góly. Bayern je už na čele

Nemecká futbalová Bundesliga pokračovala v sobotu zápasmi 20. kola. Gólovo sa opäť presadil nórsky kanonier v drese Borussie Dortmund Erling Haaland, ktorý dvomi gólmi pomohol k výhre Borussie nad Unionom Berlín 4:0.

01.02.2020 18:03 , aktualizované: 02.02.2020 21:16
Erling Haaland Foto: ,
Erling Haaland oslavuje gól do siete Unionu Berlín.

Skóre zápasu otvoril v 13. minúte tečovanou strelou Jadon Sancho. Devätnásťročný Angličan sa týmto presným zásahom stal prvým futbalistom do 20 rokov, ktorý v Bundeslige strelil 25 gólov. Doterajší rekord s počtom 24 gólov držali Kai Havertz a Horst Köppel z Bayeru Leverkusen.

O päť minút neskôr poslal Haaland loptu do siete z hranice päťky po prudkom centri Juliana Brandta. Skóre zápasu po prestávke zvýšili z pokutového kopu Marco Reus, Axel Witsel a druhým gólom a siedmym v treťom bundesligovom zápase Haaland.

Obhajca majstrovského titulu Bayern Mníchov zvíťazil v Mainzi, keď už po necelej polhodine hry viedol po presných zásahoch Roberta Lewandovského, Thomasa Müllera a Thiaga Alcantaru 3:0. Domáci síce v závere prvého polčasu znížili na 1:3 zásluhou Jerryho St. Justeho, ale líder tabuľky nedovolil ďalšie zdramatizovani­e duelu.

Po troch prehrách bodoval naplno Augsburg, ktorý na svojom trávniku zdolal Werder Brémy 2:1, keď v druhom polčase otočil nepriaznivé skóre zápasu po vlastnom góle Tina Jedvaja.

V záverečnom zápase sobotňajšieho programu remizovalo RB Lipsko s Borussiou Mönchengladbach 2:2. Hostia, na súpiske ktorých nebol pre problémy so stehenným svalom László Bénes, viedli po prvom polčase už 2:0, keď sa strelecky presadili Alassane Plea a Jonas Hofmann.

Po zmene strán znížili domáci vďaka gólu striedajúceho Patrika Schicka a aspoň bod pre Lipsko zachránil minútu pred koncom riadneho hracieho času Christopher Nkunku. Lipsko figuruje na druhom mieste tabuľky s jednobodovou stratou na Bayern (42 b), Mönchengladbach má ešte o dva body menej a je štvrtý.

Futbalisti Herthy Berlín v piatok remizovali so Schalke 04 Gelsenkirchen 0:0. Slovenský reprezentant Peter Pekarík sedel na lavičke náhradníkov Herthy.

Sumáre:

Nedeľa:

1. FC Kolín – Freiburg 4:0 (1:0)
Góly: 29. Bornauw, 55. Cordoba, 90.+1 Ehizibue, 90.+2 Jakobs

Paderborn – Wolfsburg 2:4 (1:2)
Góly: 22. Zolinski, 73. Vasiliadis – 40., 60. Ginczek, 26. Knoche, 76. Arnold. ČK: 33. Holtmann (Paderborn)