Bayern vyškolil Herthu, hetrik žolíka Haalanda za 20 minút

Debut ako z rozprávky zažil vo farbách Borussie Dormund nórsky útočník Erling Haaland. Devätnásťročný rodák z anglického Leedsu sa v sobotňajšom zápase nemeckej I. bundesligy zaskvel hetrikom do siete Augsburgu a pomohol "žlto-čiernym" k cennému víťazstvu 5:3.

18.01.2020 18:04 , aktualizované: 19.01.2020 20:16
Erling Haaland Foto: ,
Nová posila Dortmundu Erling Haaland pred zápasom v Augsburgu.

Napodobnil tak Gabončana Pierra-Emericka Aubameyanga, ktorý takisto trikrát skóroval pri svojej dortmundskej premiére.

Haaland nastúpil na ihrisko v 56. minúte, keď za nepriaznivého stavu 1:3 vymenil Lukasza Piszczeka. Následne potreboval iba tri minúty na to, aby si otvoril strelecký účet v novom pôsobisku.

Šikovne si nabehol na kolmú prihrávku svojho rovesníka Jadona Sancha a s prispením ľavej žrde prekonal českého brankára Tomáša Koubeka. V 70. min úspešne zakončil rýchly brejk a o deväť minút neskôr spečatil svoj hetrik.

Dortmund si vďaka nórskemu kanonierovi, ktorého získal z rakúskeho Red Bull Salzburg za 20 miliónov eur, udržal 4. miesto tabuľky. Hneď pri prvej možnej príležitosti a tiež potvrdili slová, ktoré po uskutočnení prestupu povedal športový riaditeľ BVB Michael Zorc.

„Haaland má čuch na góly a impozantnú rýchlosť. Vo veku iba 19 rokov je na začiatku neuveriteľne sľubnej kariéry,“ povedal Zorc.

Obrat vedúceho Lipska

Futbalisti RB Lipsko zvýšili svoj náskok na čele pred druhou Borussiou Mönchengladbach na päť bodov. Rozhodlo o tom ich domáce víťazstvo 3:1 nad Unionom Berlín.

S nováčikom súťaže síce prehrával líder tabuľky po desiatich minútach 0:1, dvomi gólmi v prvej štvrťhodine druhého dejstva sa však bielo-červení postarali o zvrat. Poistku pridali v závere zápasu, druhým gólom v dueli sa to podarilo nemeckému reprezentantovi Timovi Wernerovi.

Bayern s hladkým triumfom

Bayern Mníchov odštartoval jarnú časť víťazstvom, keď zdolal na vypredanom berlínskom Olympijskom štadióne domácu Herthu 4:0. Hostia v tabuľke preskočili Borussiu Mönchengladbach a usadili sa na druhom mieste.

Bundesliga – 18. kolo:

NEDEĽA:

Hertha BSC – FC Bayern Mníchov 0:4 (0:0)
Góly: 60. Müller, 73. Lewandowski (11m), 76. Alcantara, 84. Perišič

SOBOTA:

FC Augsburg – Borussia Dortmund 3:5 (1:0)
Góly: 34. a 55. Niederlechner, 46. Richter – 59., 71. a 79. Haaland, 49. Brandt, 61. Sacho

1. FC Kolín – Vfl Wolfsburg 3:1 (2:0)
Góly: 22. a 45.+1 Cordoba, 62. Hector – 66. Steffen

TSG Hoffenheim – Eintracht Frankfurt 1:2 (0:1)
Góly: 48. Stafylidis – 18. Bost, 62. Chandler

1.FSV Mainz 05 – SC Freiburg 1:2 (0:2)
Góly: 82. Maleta – 28. Chang-Hoon Kwon, 41. Petersen

Fortuna Düsseldorf – Werder Brémy 0:1 (0:0)
Gól: 67. Moisander, ČK: 90.+6 Moisander (Brémy)