Španielov doviedol na ME, Monacu pri debute pomohol obrať PSG

13.01.2020 07:24
Roberto Moreno.
Nový tréner futbalistov AS Monaco Roberto Moreno. Autor: ,

Futbalisti Paríža St. Germain remizovali v nedeľnom domácom stretnutí 20. kola najvyššej francúzskej súťaže s AS Monaco 3:3. PSG ukončil šesťzápasovú víťaznú sériu, ligovú tabuľku vedie o päť bodov pred Marseille. Monaco je ôsme.

Diváci videli divoký prvý polčas, najprv hostia v rozmedzí 7.-13. minúty dvakrát odpovedali na otvárací zásah Neymara, ale ešte do prestávky dokázali otočiť aj Parížania.

Vlastným gólom vyrovnal Fode Ballo Toure, v závere z pokutového kopu skóroval na 3:2 Neymar. Bod pre Monaco zabezpečil v 70. minúte Islam Slimani.

Debut na lavičke Monaca absolvoval španielsky tréner Roberto Moreno, ktorý v zime nahradil Leonarda Jardima. Moreno úspešne priviedol Španielsko na majstrovstvá Európy 2020, no po návrate Luisa Enriqueho na lavičku mu musel prepustiť miesto.

Moreno je začínajúci tréner, doposiaľ má na konte bilanciu 8 víťazstiev, 2 remízy, zatiaľ je bez prehry. Pred trénovaním Španielov sa zaúčal ako asistent spomenutého Enriqueho.

Ligue 1, 20. kolo

NEDEĽA

Paríž St. Germain – AS Monaco 3:3 (3:2)
Góly: 3. a 42. Neymar (druhý z 11 m), 24. Toure (vlastný) – 7. Martins, 13. Ben Yedder, 70. Slimani

FC Toulouse – Stade Brest 2:5 (2:1)
Góly: 16., 21. Diakite – 7. Court, 72. Charbonier, 77. Charbonier, 79. Mbock, 85. Cardona.

Girondins Bordeaux – Olympique Lyon 1:2 (1:0)
Góly: 15. Briand – 50. Cornet, 53. Dembele.