Liverpool má na čele už 16-bodový náskok, Newcastle s Dúbravkom remizoval

11.01.2020 18:13, aktualizované: 20:32
Southampton, radosť
Radosť futbalistov Southamptonu. Autor: ,

V úvodnom sobotňajšom zápase 22. kola anglickej futbalovej Premier League v súboji tabuľkových susedov remizoval Crystal Palace s Arsenalom Londýn 1:1.

V tabuľke tak zostal pred „kanoniermi“ na 9. mieste.

Arsenal išiel do vedenia v 12. minúte, keď stál na konci kombinačnej akcie Gabončan Pierre-Emerick Aubameyang. O vyrovnanie sa postaral Ghančan Jordan Ayew tesne po prestávke. Strelec gólu Arsenalu išiel potom v 67. minúte predčasne pod sprchy po nebezpečnom „šlapáku“ na Maxa Meyera.

Druhý tím tabuľky Leicester City nezískal doma ani bod a podľahol Southamptonu 1:2. Rozhodujúci gól strelil v 81. minúte Danny Ings, ktorý si zabehol za obranu domácich a skóroval z rýchleho protiútoku.

Slovenský reprezentant Martin Dúbravka opäť nechýbal v bráne Newcastlu United a prispel k remíze 1:1 na ihrisku Wolverhamptonu. „Straky“ išli do vedenia v 7. minúte, keď presne pod brvno trafil paraguajský krídelník Miguel Almiron. Lenže onedlho Wolverhampton vyrovnal po rohovom kope vďaka Dendonckerovi a vo zvyšnom priebehu mal viac šancí. Slovenský brankár sa zaskvel hlavne v 34. minúte, keď reflexívne nohou vykopol z bránkovej čiary pokus Raula Jimeneza.

Vo večernom šlágri stačil Liverpoolu k zisku troch bodov na trávniku Tottenhamu jediný gól. Dosiahol ho v 37. minúte Roberto Firmino, keď sa k nemu dostala lopta po vhadzovaní z autu. „The Reds“ zvýšili svoj náskok v tabuľke pred Leicestrom už na 16 bodov.