Prvýkrát pre kartový trest. Škriniar chýbal v zostave Interu

11.01.2020 17:18, aktualizované: 20:01
Milan Škriniar
Milan Škriniar. Autor: ,

Futbalisti Interu Miláno v 19. kole talianskej Serie A na San Sire iba remizovali s Atalantou Bergamo 1:1.

V zostave domácich chýbal pre kartový trest slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar. Inter je na čele tabuľky o bod pred Juventusom Turín, ktorý má však k dobru nedeľňajší duel na Stadio Olimpico proti AS Rím.

Nerazzurri viedli od 4. minúty po góle Lautara Martineza, no Atalante sa štvrťhodinu pred koncom podarilo vyrovnať zásluhou Robina Gosensa. Hostia mohli v závere strhnúť víťazstvo na svoju stranu, Luis Muriel však v 88. minúte nepremenil pokutový kop. Jeho strelu slovinský brankár Samir Handanovič vyrazil.

Futbalisti AC Miláno zvíťazili v úvodnom sobotňajšom zápase na pôde Cagliari 2:0. Triumf hostí spečatil Zlatan Ibrahimovič, ktorý skóroval v druhom zápase po svojom návrate do AC.

Švédsky útočník v 64. minúte poslal zvnútra šestnástky loptu po prihrávke Thea Hernandeza za chrbát svojho krajana Robina Olsena a stanovil konečný výsledok. Cagliari si tak na svoje konto pripísalo štvrtú prehru za sebou.

Rímske Lazio natiahlo šnúru víťazných zápasov na desať, keď zdolalo SSC Neapol 1:0. O jediný gól zápasu sa postaral v 82. minúte Ciro Immobile po hrubej chybe kolumbijského brankára Davida Ospinu, ktorý váhal s odkopom. Lazio naposledy stratilo body 19. októbra, keď na domácom trávniku remizovalo s Atalantou Bergamo 3:3.