Si nacista! Ukrajinca urážali diváci aj keď nebol na zápase

09.01.2020 13:23
Roman Zozuľa
Roman Zozuľa. Autor: ,

Vedenie Španielskej futbalovej federácie má na stole ďalší prípad v súvislosti s ukrajinským útočníkom Romanom Zozuľom.

Kým po prvý raz išlo o verbálny útok fanúšikov madridského Vallecana na ukrajinského hráča tímu Albacete, tentokrát sa 30-ročný kyjevský rodák stal terčom pokrikov priaznivcov Osasuny Pamplona v zápase najvyššej súťaže proti San Sebastiánu, teda v stretnutí bez účasti Zozuľu.

V súboji II. ligy ho fanúšikovia súpera nazvali v choráloch nacistom a to isté stálo aj na ich transparentoch. K incidentu s fanúšikmi Osasuny prišlo len o týždeň neskôr, keď približne 400 priaznivcov tímu z Pamplony kričalo:

„Zozuľa, si nacista!“ Ukrajinec je totiž vo vlasti údajne napojený na radikálne skupiny. To sa nepozdáva fanúšikom viacerých klubov v Španielsku a vybrali si ho ako terč verbálnych útokov. Napríklad v marci 2019 na pôde Deportiva Lugo na neho priaznivci kričali: „Zomri Zozuľa!“

V súvislosti s duelom Vallecano – Albacete vedenie súťaže uložilo pokutu madridskému Vallecanu a rozhodlo o dokončení zápasu pred prázdnymi tribúnami, keďže rozhodca súboj predčasne ukončil počas polčasovej prestávky.

Madridčania však podali odvolanie, a tak je celá záležitosť stále v štádiu riešenia. Keďže súboj La Ligy medzi Osasunou a San Sebastiánom hráči dohrali, v hre je pravdepodobne len pokuta alebo uzavretie hľadiska pre Osasunu.

Ukrajinec sa bráni údajnému napojeniu na radikálne skupiny. „Nie som zástancom žiadnych politických skupín,“ uviedol ešte v decembri na tlačovej konferencii.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Albacete #Osasuna Pamplona #Real Vallecano #Roman Zozuľa