Špalek nezabránil prehre s Laziom. Balotelliho rasovo urážali

V úvodnom nedeľňajšom dueli 14. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazilo Lazio Rím na ihrisku Brescie 2:1. Natiahlo tak šnúru víťazných zápasov na deväť.

05.01.2020 14:57 , aktualizované: 23:22
Špalek, Foto: ,
Nikolas Špalek (vpravo) gratuluje Mariovi Balotellimu (vľavo) ku gólu.

Oba góly Lazia strelil Ciro Immobile, víťazný v prvej minúte nadstaveného času. Naposledy Rimania stratili body 19. októbra po domácej remíze 3:3 s Atalantou Bergamo.

Taliansky útočník Brescie Mario Balotelli skóroval, no opäť sa stal aj terčom rasistického útoku. Rozhodca musel hru po polhodine nakrátko prerušiť po tom, čo sa zo sektora hostí ozývali rasistické pokriky.

„V novembri museli spoluhráči v zápase s Hellasom Verona po rasistických atakoch kanoniera presvedčiť, aby pokračoval v hre,“ informuje agentúra SID.

Posledný tím tabuľky FC Janov zvíťazil nad Sassuolom 2:1. Domáci sa ujali vedenia v 29. minúte po premenenom pokutovom kope Domenica Criscita, ale hostia už o štyri minúty vyrovnali, keď sa z hranice šestnástky presadil Pedro Obiang.

Tri body zariadil štyri minúty pred koncom zápasu bývalý macedónsky reprezentant Goran Pandev, ktorý v páde posunul loptu do siete brankára Andreu Consigliho.

Janov sa vďaka tomuto víťazstvu, tretiemu v sezóne, posunul v tabuľke na predposledné 19. miesto o dva body pred SPAL.

Vo večernom dueli prehral AS Rím s FC Turín 0:2, oba góly hostí strelil Andrea Belotti.

S.P.A.L. 2013 – Hellas Verona 0:2 (0:1)
Góly: 14. Pazzini, 85. Stepinski. ČK: 38. Tomovič (SPAL)

Brescia Calcio – Lazio Rím 1:2 (1:1)
Góly: 18. Balotelli – 42. a 90.+1 Immobile (prvý 11 m). ČK: 40. Cistana (Brescia).