Nakročené do Talianska. Lobotka nebol ani na lavičke

Celta Vigo v zostave bez slovenského stredopoliara Stanislava Lobotku remizovala vo večernom dueli 19. kola španielskej La Ligy s Osasunou Pamplona 1:1. Lobotka má v najbližších hodinách, respektíve dňoch skompletizovať prestup do talianskeho SSC Neapol.

04.01.2020 18:14 , aktualizované: 05.01.2020 23:09
Stanislav Lobotka Foto: ,
Stanislav Lobotka má v najbližších hodinách, respektíve dňoch prestúpiť do SSC Neapol.

V úvodnom nedeľňajšom zápase prehrala Mallorca v základnej zostave so slovenským obrancom Martinom Valjentom na ihrisku Granady 0:1.

Real Sociedad San Sebastian prehral s Villarrealom 1:2. Na gól domáceho Williana Joseho z 22. minúty odpovedala „žltá ponorka“ po zmene strán presnými zásahmi Manuela Triguerosa z pokutového kopu a striedajúceho Santiho Cazorlu.

Takmer po dvoch rokoch sa barcelonské derby medzi Espanyolom a FC v rámci La Ligy opäť skončilo nerozhodne (2:2).

Zverenci trénera Ernesta Valverdeho mali všetko vo svojich rukách, no po vylúčení Frankieho de Jonga neudržali jednogólové vedenie a na ihrisku posledného tímu súťaže prišli o dvojbodový náskok na čele tabuľky.

„Vylúčenie nám veľmi ublížilo. Do toho momentu sme hru kontrolovali, mohli sme streliť aj ďalší gól a zvíťaziť,“ reagoval Valverde.

Dvadsaťdvaročnému stredopoliarovi De Jongovi ukázal arbiter v 76. minúte duelu druhú žltú kartu. Holanďan dostal červenú kartu vôbec prvýkrát v profesionálnej kariére.

Druhým ligovým gólom v prebiehajúcej sezóne zachránil cenný bod domácich v závere duelu čínsky stredopoliar Wu Lej. Ostrú premiéru na lavičke Espanyolu si pripísal Abelardo Fernandez, ktorý sa s klubom len počas tohto týždňa dohodol vzájomnej spolupráci.

„Remíza je veľmi cenná. Môže to byť pre nás bod zlomu,“ povedal Fernandez.

Nový tréner Espanyolu Abelardo Fernández po prevzatí trápiaceho sa tímu ešte pred derby povedal: „Nie je jednoduché prevziať tím ako Espanyol. Som stopercentne oddaný myšlienke situáciu otočiť. Možno som tak trochu masochista. Neviem. Milujem však výzvy.“

Štyridsaťdeväťročný Abelardo Fernández už v minulosti ukázal, že je schopný naštartovať trápiaci sa tím. Podarilo sa mu to s Gijónom či Alavésom.

Real Madrid po troch remízach zabral naplno. V „malom“ madridskom derby na ihrisku Getafe uspel hladko 3:0. Skóre zápasu otvoril v 34. minúte vlastným gólom David Soria.

V 53. minúte po priamom kope Toniho Kroosa zvýšil na 2:0 presnou hlavičkou Raphael Varane a gólovú bodku za zápasom dal v nadstavenom čase po rýchlom protiútoku a nezištnej prihrávke Federica Valverdeho Luka Modrič.

Atletico Madrid zdolalo Levante 2:1 a prípisalo si na svoje konto tretie víťazstvo v rade. V tabuľke mu patrí tretia priečka o skóre pred Sevillou, na Barcelonu a Real má manko päť bodov.

Futbalisti Valencie vyhrali nad Eibarom 1:0 vďaka presnej hlavičke Uruguajčana Maximiliana Gomeza. Valencia tak natiahla šnúru zápasov bez prehry na päť. Naposledy vyšla naprázdno 23. novembra na pôde Betisu Sevilla 1:2.

M. Valjent (Mallorca) hral celý zápas

Deportivo Alaves – Betis Sevilla 1:1 (1:0)
Góly: 14. Vidal – 55. Emerson. ČK: 78. Feddal (Betis).

Real Sociedad San Sebastian – FC Villarreal 1:2 (1:0)
Góly: 22. Willian Jose – 58. Trigueros (11 m), 72. Cazorla.

Góly: 13. Correa, 18. Felipe – 16. Roger

Espanyol Barcelona – FC Barcelona 2:2 (1:0)
Góly: 23. Lopez, 88. Lej Wu – 50. Suarez, 59. A. Vidal, ČK: 75. De Jong (FCB) po druhej ŽK