Postup s náhradníkmi, debut Minamina. Liverpool v derby vyradil Everton

FC Liverpool zvíťazil v nedeľnom stretnutí 3. kola anglického FA Cup-u nad Evertonom 1:0. Tréner domáceho tímu Jürgen Klopp nechal v mestskom derby odpočívať väčšinu stabilných členov základnej jedenástky.

04.01.2020 15:34 , aktualizované: 05.01.2020 19:30
Minamino Foto: ,
Debut v liverpoolskom drese absolvovala posila zo Salzburgu Takumi Minamino.

O triumfe „The Reds“ rozhodol v 71. minúte Curtis Jones, ktorý strelou z hranice šestnástky s pomocou brvna dostal loptu za chrbát brankára Jordana Pickforda.

Rozhodnutie prepásol Tottenham, ktorý remizoval na Riverside Stadium s domácim FC Middlesbrough 1:1. Od 50. minúty viedli „Boro“ 1:0, opakovaný zápas zabezpečil zverencom portugalského trénera Joseho Mourinha v 61. minúte Lucas Moura.

V súťaži pokračuje londýnska Chelsea, ktorá zdolala druholigový Nottingham Forest 2:0. „Blues“ vybehli do zápasu v špeciálnych dresoch, ktorými si pripomenuli víťazstvo v FA Cup-e pred päťdesiatimi rokmi.

Hráči Crystal Palace nenašli recept na Derby County a po prehre 0:1 prišli o možnosť zabojovať o trofej.

Futbalisti Newcastle United remizovali v sobotu na ihrisku treťoligového Rochdale 1:1. Zápas sa tak bude opakovať, tentoraz na ihrisku Newcastlu.

Favorit viedol v prvom polčase zásluhou Paraguajčana Miguela Almirona. Rochdale sa dočkal vyrovnania v 79. minúte, keď slovenského brankára hostí Martina Dúbravku zblízka prekonal po chybe stopéra Federica Fernándeza striedajúci 40-ročný útočník Aaron Wilbraham.

Manchester City si poradil so štvrtoligovým Port Vale hladko 4:1, v súboji účastníkov najvyššej súťaže Wolverhampton – Manchester United gól nepadol a zápas sa tak bude hrať znova na Old Trafforde.

Z účastníkov Premier League sa už v 3. kole lúčil Brighton, ktorý prehral doma s druholigovým Sheffieldom Wednesday 0:1. Aston Villa podľahla na ihrisku druholigového Fulhamu 1:2.

Watford viedol nad treťoligistom z Tranmere doma už 3:0, no hostia vyrovnali na 3:3 a zápas sa bude opakovať. Druhý tím tabuľky najvyššej súťaže Leicester zdolal druholigový Wigan 2:0.

Viac na túto tému: #FA Cup