Liverpool kráča za titulom. Arteta zatiaľ nepomohol Arsenalu

Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v nedeľnom zápase 20. kola anglickej Premier League na Anfielde nad Wolverhamptonom Wanderers 1:0. O osemnástom ligovom triumfe "The Reds" v tejto sezóne rozhodol v 42. minúte Sadio Mane.

28.12.2019 18:05 , aktualizované: 29.12.2019 21:01
Abraham Foto: ,
Tammy Abraham rozhoduje o víťazstve Chelsea nad Arsenalom.

Zverenci trénera Jürgena Kloppa potvrdili post lídra tabuľky, na jej čele majú 13-bodový náskok pred Leicestrom City a zápas k dobru. V PL v tejto sezóne ešte neprehrali a držia si v nej už 36-zápasovú sériu bez prehry.

Po góle Maneho hostia síce v nadstavenom čase prvého polčasu dostali loptu do siete zásluhou Pedra Neta, no VAR odhalil ofsajd a hlavný arbiter Anthony Taylor gól neuznal.

Futbalisti Chelsea otočili nepriaznivý vývoj a zvíťazili na pôde mestského rivala Arsenalu 2:1. „The Gunners“ si tak pod vedením nového trénera Mikela Artetu nepripísali plný bodový zisk ani v druhom súboji za sebou.

Duel pritom „kanonieri“ začali aktívnejšie. Už v 10. minúte sa dostali do vedenia zásluhou Pierra-Emericka Aubameyanga. Skóre sa zmenilo až v záverečnej desaťminútovke.

V 83. minúte najskôr pri štandardnej situácii „The Blues“ podbehol center brankár domácich Bernd Leno, ktorého chybu potrestal striedajúci Jorginho. Tri body pre zverencov Franka Lamparda zabezpečil o 4 minúty neskôr z protiútoku Tammy Abraham.

V záverečnom zápase zvíťazil obhajca Manchester City doma nad Sheffieldom United 2:0 a je tretí, na druhý Leicester City stráca bod, na Liverpool štrnásť.

Newcastle United odštartoval druhú polovicu sezóny prehrou, keď na domácom štadióne St. James Park podľahol Evertonu 1:2. Už v 10. minúte odcentroval do pokutového územia islandský stredopoliar Gylfi Sigurdsson a zmätok využil Mason Holgate. Ten síce prekonal slovenského brankára Martina Dúbravku, no loptu pred bránkovou čiarou zastavil jeden z obrancov domácich.

Už o tri minúty zahrávali hostia priamy kop po faule na Michaela Keana. Sigurdssonovu strelu síce zastavil múr, no na druhý pokus poslal loptu do pokutového územia a Dominic Calvert-Lewin nezaváhal. V prvom dejstve mali „straky“ množstvo šancí, no ani jednu z nich nevyužili.

Vyrovnanie prišlo v 56. minúte zásluhou švajčiarskeho obrancu Fabiana Schära. Neprešlo ani desať minút a po presnom centri poslal loptu za chrbát slovenského gólmana opäť autor prvého gólu Calvert-Lewin.

FC Brighton & Hove Albion zvíťazil v sobotňajšom domácom stretnutí nad AFC Bournemouth 2:0. Southampton sa rozišiel s Crystal Palace remízou 1:1, predposledný Watford zdolal 18. Aston Villu 3:0.

Zverencov portugalského trénera Joseho Mourinha zaskočil posledný Norwich, ktorý v stretnutí s Tottenhamom dvakrát viedol a meranie síl sa napokon skončilo remízou 2:2.

Druhý Leicester zvíťazil na London Stadium nad West Hamom 2:1. „Líšky“ sa oklepali z prehier proti Manchestru City (1:3) a Liverpoolu (0:4). Čilský tréner Manuel Pellegrini v reakcii vedenia na prehru prišiel o prácu. Tím viedol 18 mesiacov.

„Je jasné, že je potrebná zmena, aby sa klub dostal opäť do správnych koľaji a mieril za tohtosezónnymi ambíciami. Cítili sme, že je potrebné konať ihneď, aby mal nový tréner čo najviac času na dosiahnutie našich cieľov,“ píše sa v stanovisku klubu.

Manchester United vyhral vo večernom zápase na pôde Burnley 2:0.