Inter je po víťazstve nad Janovom opäť na čele Serie A

V sobotnom zápase 17. kola talianskej futbalovej Serie A nedal Inter Miláno v zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom na štadióne Giuseppeho Meazzu šancu predposlednému Janovu a súpera zdolal 4:0.

21.12.2019 20:28
Milan Škriniar Foto: ,
Milan Škriniar.

Inter sa opäť prehupol do čela tabuľky, na krk mu však dýcha Juventus Turín, ktorý má rovnaký počet 42 bodov.

Hostí načal po polhodine hry hlavou belgický útočník Romelu Lukaku. Už o minútu neskôr našiel autor prvého gólu Roberta Gagliardiniho, ktorý pravačkou zvýšil na 2:0. Po zmene strán premenil pokutový kop 17-ročný útočník Sebastiano Esposito a dvadsať minút pred koncom poslal loptu ľavačkou s pomocou brvna za chrbát brankára opät Lukaku.

V prvom zápase dňa zvíťazilo Udinese nad Cagliari 2:1. Ako prví sa radovali domáci, keď v 39. minúte poslal argentínsky stredopoliar Rodrigo de Paul technickou strelou loptu do pravého horného rohu bránky súpera. Hostia zo Sardínie vyrovnali šesť minút pred koncom riadneho hracieho času zásluhou Brazílčana Joaa Pedra. Ich radosť však trvala minútu a domáci Seko Fofana nekompromisne prekonal brankára Rafaela.

Serie A – 17. kolo:

Udinese Calcio – Cagliari Calcio 2:1 (1:0)
Góly: 39. de Paul, 85. Fofana – 84. Joao Pedro, ČK: 90.+2 Pisacane (Cagliari)

Inter Miláno – FC Janov 4:0 (2:0)
Góly: 31. a 71. Lukaku, 32. Gagliardini, 64. Esposito (z 11 m)
za domácich M. Škriniar odohral celé stretnutie

FC Turín – SPAL Ferrara 1:2 (1:1)
Góly: 4. Rincon – 42. Strefezza, 81. Petagna, ČK: 56. Bremer (Turín)

Montella skončil

Taliansky futbalový klub AC Fiorentina prepustil trénera A-mužstva Vincenza Montellu. Rozhodnutie toskánskej organizácie prišlo iba deň po piatkovom stretnutí Serie A, v ktorom tím „La Viola“ doma podľahol rímskemu AS rozdielom triedy 1:4.

Fiorentina si pred krátkou zimnou prestávkou v ostatných siedmich ligových vystúpeniach pripísala na konto až päť prehier, pričom v spomenutom období nazbierala iba dva body.

„Uvedené rozhodnutie sme prijali po dlhej a podrobnej analýze výkonnosti a výsledkov nášho mužstva. Vzhľadom na to, že Fiorentina musí na ihrisku opäť ukázať potrebnú statočnosť a odhodlanie, pristúpili sme k okamžitej zmene. Majitelia a vedenie klubu sa rozhodli, že zmena trénera bude tou najlepšou voľbou,“ uviedol vo vyhlásení tradičný účastník najvyššej súťaže na Apeninskom polostrove.

Montellov odchod predstavuje už ôsmu trénerskú zmenu v tohtosezónnej edícii talianskej Serie A.